Fórum

Pályán kívül

vissza a témákhoz

BL meccsek, VV döntő, spanyol nyelvleckék és minden egyéb, ha már sok a tenisz.

offtopik3

64.
  • Pici
  • 2014.05.04. 03:04

Ezt valahova be kellett másolnom, hogy ne vesszen el.
http://1023.hu/images/stories/wa...

63.
  • Elessar
  • 2011.08.05. 08:55

• A komment válasz erre: 61.
  • brewer
  • 2011.08.04. 22:24

Rafain az ügyeletes determinátor :) Arra azért kíváncsi lennék az életben hogy büntet embereket?
Ilyen rosszul értelmezett nagy igazságérzetet senkitől se láttam még

62.
  • brewer
  • 2011.08.04. 23:36

Jowaldner, higgadj le. Rafain már megkapta a maga egy hónapját, ha nagyon akarod, te is kapsz egy kis szünetet. Ha nem megy másként, akkor így fogjuk csinálni.

61.
  • brewer
  • 2011.08.04. 22:24

• A komment válasz erre: 60.
  • Rafain
  • 2011.08.04. 22:16

Na jó, feladtam.

Találkozunk egy hónap múlva.

60.
  • Rafain
  • 2011.08.04. 22:16

• A komment válasz erre: 56.
  • brewer
  • 2011.08.04. 21:04

Ja, ide mindenki szórakozni jár mi? Egyes személyek hetekig nem jönnek ide, aztán hirtelen betévednek a Wimby döntő közben mi? Te meg azért csak velem foglalkozol, mert tőlem sok kommentet láttál már előtte is, de a rosszindulatú emberektől nem láttál sokat, így náluk nem is észlelhetsz semmilyen változást, csakis nálam. Tehát ez azt jelenti, hogy egy fórumozónak tilos változtatni a stílusán igaz? Én így akarok egy darabig megnyilvánulni, és kész. Miért nem azt csinálod akkor, hogy aki le meri írni Fed vagy Rafa nevét az repül? Nem, nem, csakis én, mert te látod, hogy bele akarok rúgni valakibe. Hát elmondom, hogy a 80-90 százaléka akibe belerúgok, az meg is érdemli. Szórás meg mindig van, lásd a műsik oldalon is a Rafásokat, akik lelépnek közben. Itt Federerről és Nadalról amúgyis értelmetlen vitatkozni, mert megjelenik Kreátor, és helyrerak mindenkit a tutival. Ha meg nem jön be amit mond (95 százalékban ez történik), akkor a véleményét nem vállalja, hanem elbújdosik, és csak akkor jön, ha lehet ellenszurkolni. Én az ilyen tagokat az életben is kegyetlenül büntetem, de itt nem hagysz neki teret, mert engem törölsz, míg ő szabadon lubickolhat. Hát hogy a picsába??? Hagynál engem 2 hónapig itt kiélni magam, akkor állítom megszűnne az összes gond a moderációval. De nem, te nem, mert fafejűen engem fenyegetsz, hogy majd jól kitörölsz. Hát éld ki magad akkor! Én nem fogok változtatni egy darabig, márpedig azért nem mert én ilyen vagyok. Egy idő után ha olyan elemekkel szembesülök, akkor én sem engedek többé, és idáig vezet a dolog. Nem tudsz megváltoztatni. Ennek semmi köze Djokóhoz, mielőtt még azzal jönnél.

59.
  • Elessar
  • 2011.08.04. 21:30

• A komment válasz erre: 58.
  • brewer
  • 2011.08.04. 21:23

Hülyén fog hangzani, de sztem remekül írna. Sokféle szempontból szokott egyes témákhoz közelíteni, de egyszerűen megőrül, ha vele elentétes véleményt lát, s mindenhol rosszindulatot magyaráz bele. Ettől függetlenül sztem nagyon jókat tudna írni, de csakis szubjektív témákat engednék neki kibontani :D Ezt persze csak azért dobtam fel, mert mennyire hiányolja a Rafáról szóló írásokat s hogy miért nem ő a beszédtéma, miért mindig Fed :D
Amúgy a te helyedben én se adnék neki jogot, viszont nem rossz kölök ő, csak kicsit stikkes lelkileg :D

58.
  • brewer
  • 2011.08.04. 21:23

• A komment válasz erre: 57.
  • Elessar
  • 2011.08.04. 21:20

Hogy adjak cikkírási jogot valaki olyannak, aki még a fórumon belül is képtelen betartani a szabályokat és együttműködni másokkal?

57.
  • Elessar
  • 2011.08.04. 21:20

Komolyan nem értem Rafaint. Egy ideig még értettem, azt most is vágom mi a baja, hiszen évek óta egyfolytában ugyanazokon a dolgokon rágódik nyíltan. DE ez a mindenkibe belerúgok állapot, ez már nem normális.
S mindig másokra mutogat, ezt utálom a legtöbb emberben. Fuzzy, Creator nekik miért szabad?? LOL, na inkább hagyjuk!
Komolyan affelé hajlok, hogy adjunk neki cikkírási jogot, hogy írhasson Rafáról, bizony isten oda is irogatni fogok, s akkor tán megnyugszik.

56.
  • brewer
  • 2011.08.04. 21:04

• A komment válasz erre: 55.
  • Rafain
  • 2011.08.04. 20:48

Nem ezzel van a baj, és nem tudom, minek kell ezt még magyaráznom.

Azt hiszed, h nem veszem észre, h minden egyes hozzászólásod csak és kizárólag azért íródik meg, h belerúgj valakibe? És még csak nem is azért, mert így gondolod, hanem azért mert kihirdetted egy hónapja, h mostantól kezdve te itt mindenkit megregulázol és majd megtudja mindenki, h mi a magyarok istene? Félelmetesen nem érzed a határokat. Úgy viselkedsz, mint akinek ez a fórum a személyes játéktere, ahol azt engedhetsz meg magadnak, amit csak akarsz. A többieket becsmérled, mindenkiben az ellenséget látod, tenisszel kapcsolatos érdemi hozzászólásod egy se volt legalább egy hónapja, minden szavadból csak az indokolatlan düh árad, az oldal készítőit semmibe veszed, megkérdőjelezed a moderációt, másoknak a hozzászólásaival visszaélsz, folyamatosan topikot rombolsz. Az elmúlt egy hónapban minden írott és íratlan fórumozási szabályt megszegtél. Ha nem bíztam volna abban, h észhez térsz, már Djokovicfan19 "megtestesítésekor" páros lábbal kellett volna kivágjalak a pitsába. Egy kezemen meg tudnám számolni hány olyan kommented volt, amit ne kellett volna kimoderálni.

És a többieket ne keverd ide, senki más nem csinálta azt még itt a fórumon, amit te mostanság.

És ha továbbra is úgy véled, h mindez amiatt van, mert téged, szegény kicsi rafást a világ minden gondja sújt, akkor kérlek gondold át, h minden rendben van-e körülötted, mert az, ahogy mostanság viselkedsz, nem ezt jelzi.

Mindenesetre ezen a részén én nem tudok segíteni, a fórumot viszont nem fogja senki sem arra használni, h személyes gondjait, vélt vagy tényleges frusztrációit olyanokon vezesse le, akiket még csak nem is ismer és semmi köze nincsen hozzájuk. Ez egy tenisz fórum, nem több, nem kevesebb, ide szórakozni, a teniszről beszélgetni, kikapcsolódni jár az ember. Ha nem tudod helyén kezelni a dolgokat, akkor az lesz, amit írtam.

55.
  • Rafain
  • 2011.08.04. 20:48

• A komment válasz erre: 54.
  • brewer
  • 2011.08.04. 20:14

Nálam ez az alapállapot, nem tűnt még fel? Ilyenkor mi a teendő? Amúgy miért csak engem akarsz törölni? Arra válaszolj már, hogy nekem miért nem lehet rosszat írnom Fedről? Mert komolyan is gondolom? Tényleg egy nagyképű alaknak gondolom, csak eddig nem forszíroztam ezt a vitát. De ha másoknak szabad szétgányolni az oldalt (még Fuzzynak is bármilyen Nadal sérülésnél, bűzlik a rosszindulattól a faszi), akkor nekem is. Ha másokat nem törölsz, engem se törölj. Vagy pedig írjátok ki, hogy ez Roger Federer Fan Club, és csak az jöjjön ide aki mindenben bólogat nektek. Én leszarom Federert, ne kelljen már mindenhol arról a nagyképű alakról olvasnom.

54.
  • brewer
  • 2011.08.04. 20:14

Szóltam Rafain. Nem egyszer, sokszor. Szóltam szépen, szóltam csúnyán. Térj észhez. Ha marad ez az alapállásod, h csak a düh és a sértettség szól belőled, ha képes vagy még mindig ahhoz ragaszkodni, h te itt most kereszteshadjáratot folytatsz, ha képtelen vagy érdemben hozzászólni bármihez, ha semmi másról nem szól minden egyes kommented, mint arról, hogy hogyan provokálj másokat, akkor nincs rád itt szükség. Vedd ezt az utolsó figyelmeztetésnek. A következő hasonló hozzászólásod után kapsz egy hónap szünetet. Gondold át, mit akarsz, tényleg megéri-e ez neked.

53.
  • brewer
  • 2011.07.21. 13:42

• A komment válasz erre: 51.
  • Dobs
  • 2011.07.21. 13:32

Hát. sajna, nagyjából igen. Köszönhetően a stankapanka-féléknek :(

Az a gond, h látszik, h ez a felület elsődlegesen nem fórumozásra készült, így egy csomó olyan eszköz, ami a fórum felületeknél megvan, itt hiányzik, ezért eléggé meg van kötve a kezem. Viszont időközben rájöttem, h hogyan lehet meghatározott időre szüneteltetni egy-egy nicket, ami azt jelenti, h a hsz moderálás és végleges törlés közötti sávot is le tudjuk fedni, ez már haladás ;) :)

Mindenesetre most a júliusi regisztrálókat engedélyeztem, remélem nem futottam velük árnyékra ;) :)

51.
  • Dobs
  • 2011.07.21. 13:32

Zártkörű (Exkluzív) Klub.
:)

49.
  • brewer
  • 2011.07.21. 13:23

• A komment válasz erre: 48.
  • Rafain
  • 2011.07.21. 13:20

Ahogy gondolják. Mindenesetre ezt most általánosságan mondtam, h akinek ismerőse, haverja regisztrál, az legyen szíves, szóljon. Nem egy ideális megoldás ez, de egyelőre ez van.

48.
  • Rafain
  • 2011.07.21. 13:20

• A komment válasz erre: 46.
  • brewer
  • 2011.07.21. 13:09

Nem tudom milyen néven regisztráltak, szerintem ők maguk sem lévén, hogy ez hónapokkal ezelőtt történt már. Szerintem nem aktuális már a téma, mert sok kedvük nincs már az egészhez. Majd szólok nekik, hogy akarnak-e megint regisztrálni.

47.
  • brewer
  • 2011.07.21. 13:10

• A komment válasz erre: 45.
  • Dobs
  • 2011.07.21. 11:30

Néha gyanúzom, h sokaknál ez így van, de szerintem a csendes többség nem így gondolja ezt.

46.
  • brewer
  • 2011.07.21. 13:09

Rafain, meg tudnád adni, h a haverjaid milyen néven akartak regisztrálni? Az új tagok felvételét befagyasztottuk egy ideje (túl sok volt a visszaélés), ha valaki szól, akkor azokat engedélyezzük.

45.
  • Dobs
  • 2011.07.21. 11:30

• A komment válasz erre: 44.
  • brewer
  • 2011.07.21. 08:18

Lehet, hogy maga a harc a szórakozás.

44.
  • brewer
  • 2011.07.21. 08:18

Uborkaszünet van, ezért egy kicsit több szabadságot engedtem nektek, de most már unom.

Rafain. Ez nem a te fórumod. Nem te fogod megmondani, h milyen lesz itt a társalgás, és nem te leszel az, aki megneveli az ittenieket. Felejtsd ezt el sürgősen, mert ha így haladsz, nem fogod az USO-ig kihúzni. Konkrétan egy dobásod van, és ennyi volt.

ICreator: szedd össze magad te is. Nem fogok semmiféle olyan beszélgetést eltűrni, ami a tenisz ürügyén valójában csak és kizárólag arról szól, h hogyan méritek össze a nem létező tökötöket egymással.

Turin: ha írsz, jó lenne, ha a teniszről írnál, és nem ezeket a szerencsételeneket próbálnád helyre tenni. Ugyanis azzal valóban segítenél, ezzel viszont csak adod alájuk a lovat. Az ilyenekkel szemben egyetlen megoldás van: ignore.

Replicának most kivételesen nem írok semmit sem :)

A lényeg: minden olyan hsz, tekintet nélküli a többi tartalomra, amiben a másik nem néven, hanem mindenféle szitokszóval történő megszólítása szerepel, törölve lesz. Minden olyan hsz, ami a másikkal, illetve a másik táborral foglalkozik, törölve lesz. Minden olyan hsz, aminek célja a fórum rombolása, törölve lesz. Minden olyan hsz, aminek nincsen köze a teniszhez, hanem az egyes topiktag lelkének ápolásával, frusztrációjának kiélésével foglalkozik, törölve lesz. Minden olyan hsz, amiben másodjára kerül ugyanaz leírásra, még ha más szavakkal is, törölve lesz. Minden olyan hsz, amiben másik tag kifigurázása, vagy kommentjeinek átvétele történik, törölve lesz. Minden olyan hsz, ami bármilyen módon is a moderációval foglalkozik, törölve lesz.

Nem akartam csendőrt játszani, de ha nem megy másként, akkor ez lesz. A következményekről is írok majd egy kommentet, egyelőre maradjunk annyiban, h a kommentek törlése és az adott tag végleges kitiltása között választhattok, nincsen átmenet, szóval alaposan gondolja meg mindenki, h valójában mit ér neki ez a fórum. Nem fog senkinek sem mentességet adni sem az, h mióta van itt, sem az, h mennyit tett hozzá eddig esetlegesen ehhez a fórumhoz.

Igyekezzünk a továbbiakban értelmes, felnőtt emberekre hasonlító beszélgetést produkálni, és szem előtt tartani, h ez nem egy harc, hanem szórakozás.

43.
  • brewer
  • 2011.07.09. 17:04

• A komment válasz erre: 42.
  • Turin
  • 2011.07.09. 15:11

Oké, értem. Viszont szerintem mindenki, aki olvasta a fórumot az utóbbi időben, pontosan látta, hogy Rafain mostanság, hogyismondjam, nem túl jó köröket fut, és mivel a többség régóta űzi már ezt az ipart, így azt is tudja, h miért.

Ráadásul Rafainról, amennyire meg tudtam ismerni az utóbbi néhány évben, az alábbiak a benyomásaim.

1. Ha valamit a fejébe vesz, akkor az úgy van. És nincsen senki és semmi, aki, ami meggyőzze az ellenkezőjéről. Végigcsináltam én ezt már vele párszor, és a legtökéletesebben demonstrálta hogy az "olyan, mintha a falnak beszélnél" kifejezés nemcsak kifejezés ;) Teljesen felesleges.

2. Rafain nagyon érzelmi alapon közelít meg mindent, még akkor is, ha úgy gondolja, h nem ;) Így borzasztóan gyorsan fel tudja magát húzni, de ugyanilyen gyorsan le is tud higgadni (az más kérdés, h az az iránti igényén, h legyen több vita, csak jót mosolygok, mert talán ő az itteniek közül az, aki legkevésbé bírja a vitákat, főként, ha olyanról van szó, aki érzelmileg is érinti, és kb. két hsz leforgása alatt tud eljutni a szívből jövő anyázásig, ha Rafáról van szó... Az pedig nem vita.). Így jelen pillanatban úgy vélem, h igen, szüksége van egy kis szünetre, de mire jön Montreál, helyreállnak nála a dolgok. Mert alapvetően értelmes fórumozónak tartom.

3. Hosszú éves fórum tapasztalataim alapján teljesen természetes, ha belefáradsz egy-egy fórumba. Nekem általában úgy szokott lenni, h egy időben sokat írok valahova, utána nem annyira, aztán megint... Vannak fórumok, amiket teljesen otthagytam és vannak olyanok, amiket sosem fogok. De az igazság az, h minden hibájuk ellenére, két olyan hely van, ahol érdemben, és viszonylag normálisan lehet magyar nyelven beszélgetni a teniszről: az atp tenisz topik és ez. Rafaint pedig nem olyannak ismertem meg, aki elhagyná a süllyedő hajót, és nem is olyannak, aki sokáig magában tudná tartani a mondanivalóját ;)

4. Rafain nehezen boldogul minden olyasmivel, ami behatárolja őt. Szereti feszegetni a határokat és nehezen érti meg azt, hogy eddig és ne tovább. Őszinte leszek, Fuzzy elleni utóbbi időben tett kirohanásai nekem már nem férnek bele. És ezerszázalékig biztos voltam benne, h egy idő után engem is utálni fog ;)

Szóval összeszedve: különösebben nem érdekel, h Rafain min van éppen kiakadva, mert pontosan tudom, h olyan jön ez. Úgy vélem, h maga sem lesz túl büszke arra néhány héten belül, amit az utóbbi időben a fórumon sokszor művelt, mégha ezt soha nem fogja elismerni. Emellett én örülök h itt van, mert régóta része a fórumnak, jó meglátásai vannak és teljesen jól el lehet vele beszélgetni bármiről. Kivéve, ha valami becsípődik neki, mert akkor aztán se istent, se embert. De mindnyájunknak vannak hibái, szóval ilyenkor törlök, aztán jól van. De nyilván, ha neki ez most sok, és nem akar itt lenni, az az ő döntése, senkit sem lehet kényszeríteni arra, h ide írjon. De remélem h helyrerakja magában a dolgokat és visszakapjuk a normális Rafaint.

42.
  • Turin
  • 2011.07.09. 15:11

• A komment válasz erre: 41.
  • brewer
  • 2011.07.09. 14:49

Mert Rafain is elég alapos volt, és egy erős reagálásra nem árt viszont-reagálni, főleg a moderátor részéről, mivel Rafain itt van már egy ideje, nem beesett 5 percre.
Másrészt olyan emberkének tűnik, aki azért tán meg tud emészteni egy keményebb szöveget is, főleg ha az magában foglal néhány megszívlelendő kritikát. Ha meg mégsem, az is egy jelzés, pl nekünk.

41.
  • brewer
  • 2011.07.09. 14:49

• A komment válasz erre: 40.
  • Turin
  • 2011.07.09. 13:50

Úgy gondolod? Miért?

40.
  • Turin
  • 2011.07.09. 13:50

• A komment válasz erre: 39.
  • brewer
  • 2011.07.08. 21:28

Tudom, hogy miért nem akarsz írni, de sztem most kellene.

39.
  • brewer
  • 2011.07.08. 21:28

• A komment válasz erre: 37.
  • Rafain
  • 2011.07.08. 16:23

Gondoltam h írok rá hosszabban, de mégsem teszem :)

38.
  • Dobs
  • 2011.07.08. 16:51

• A komment válasz erre: 37.
  • Rafain

37.
  • Rafain

Röviden: idegesítesz a szokásos marhaságaiddal, idegesít, hogy törlöd a kommentjeimet és semelyik vadparaszt nem látja, idegesít Creator aki szerint Fed simán verte volna Djokót és Rafát is, de az nem zavarja, hogy csak idén 1-6--ra áll ellenük, egyszer véletlenül verte Novákot. Idegesít erisen, aki szerint véletlenül mindig akkor volt színvonalas egy torna amikor Fed nyert (Wimbledon 2009). Az nem zavarja, hogy Tommy Haas elődöntő, Karlovic negyeddöntő stb. Fergeteges nehéz volt az Fednek. Idegesít djokovicfan19 is, aki Djokón kívül semmiről nem tud beszélni. Én még mindig tartom, hogy ő csak azért jár ide, hogy bosszantson pár embert, és kíváncsian várja mikor unjuk meg. Jowaldnerekre már ki sem térek. Többek közt ezért kéne ide Viva, akkor legalább tudnék röhögni is. Viva, Replica, Turin. Ők kellenek erre a fórumra. Amikről ti beszéltek az nekem már kurvára unalmas, Fed szellentésének illata jobban érdekelne, amúgy nem akarok folyton róla olvasni, hogy ő kit verne meg mikor mindenki tisztában van vele, hogy max Mirka meg a lányai ijednek csak meg tőle. Idegesít a fórumozók 80 százaléka. A te vezetéseddel egy ilyen idilli, moderációkkal tarkított asszonyfórumot kívántok létrehozni, ahol Federer a fő mozgatórugó. Viszavonulása után is csak arról lesz szó, hogy épp hol nyaral, lol, ki nem szarja le? Unalmas az egész, a fórum varázsát vesztette már.

36.
  • cinnouse
  • 2011.07.05. 19:12

• A komment válasz erre: 35.
  • brewer
  • 2011.07.05. 19:02

LOL - hát igen, ezek már tudományfilozófiai kérdések, és akkor itt jön be, hogy mennyire tudományok a társadalomtudományok...

És vajon a nyelvészet társadalomtudomány-e?
Erre a kérdésre nehéz válaszolni, és igen erőteljes különbségek vannak nyelvészeti ágak képviselői között. Az elméleti nyelvészek egy része ezt mereven elutasítja, és azt mondja, hogy a nyelvtudomány ugyanúgy természettudomány mint a fizika, vagy a biológia. Egy szociolingvista meg ettől szívrohamot kapna...

Eleve a nyelvészet tudományként való elfogadásával súlyos gondok vannak, mert nincs még egy olyan tudomány, amelynek tárgya és eszköze ugyanaz lenne. A nyelvet ugyanis nyelvvel írjuk le. Ez erőteljesen problematikus így, ezért találták ki, hogy probáljuk meg ne nyelvvel, hanem logikai szimbólumok segítségével leírni. Belátható, hogy azért ez sem biztos, hogy minden szinten működik, de vannak olyanok, akik hisznek benne.

35.
  • brewer
  • 2011.07.05. 19:02

• A komment válasz erre: 34.
  • cinnouse
  • 2011.07.05. 18:52

Juj, ezzel a "ha igazán tudomány akar lenni, és az akar lenni, akkor sohasem lehet preskriptív, normatív, előíró" kijelentéseddel tőrt döftél a szívembe ;)

Maradjunk inkább annyiban, h egy tudomány nem lehet "csak" az. És akkor már rendben vagyunk ;)

34.
  • cinnouse
  • 2011.07.05. 18:52

Nádasdy cool. :)

A helyesírást nem "gyakorlatilag" mesterségesen hoztuk létre, hanem mesterségesen hoztuk létre. :) A magyar helyesírás egy konvenció, egy társadalmi temék. Az MTA néhány tagja leült, kitalálta és leírta, és ezt mi, magyar beszélők elfogadjuk. És mivel ez egy ilyen társadalmi termék, ezt tudományosan csak a szociológia oldaláról lehet vizsgálni.

A nyelvtan, és itt Nádasdy a nyelvtanon a morfoszintaxist érti, nem ilyen társadalmi termék, hanem valami, ami ugyanúgy tőlünk függetlenül létezik, mint ahogyan a gravitáció is létezik az ember nélkül. Ezen persze lehet vitatkozni, és keményen vitatkoznak is, de az biztos, hogy ha a nyelvészet igazán tudomány akar lenni, és az akar lenni, akkor sohasem lehet preskriptív, normatív, előírő - márpedig a helyesírás az - csakis leíró (mint ahogyan egy fizikust is kiröhögnénk, ha egyszer azt írná valami cikkben, hogy "holnaptól a tárgyaknak nem egyenes vonalú pályán kell esniük a föld felé, hanem spirál alakún, mert az embereknek ez jobban tetszik".)

33.
  • brewer
  • 2011.07.05. 18:30

• A komment válasz erre: 32.
  • cinnouse
  • 2011.07.05. 17:59

Na, ez a Nádasdy cikk egész érthető volt, még nekem is sikerült felfogni ;) Szóval akkor helyesírás, mert ez az, amit gyakorlatilag mesterségesen hoztunk létre, és így kell írni, mert csak ;)

32.
  • cinnouse
  • 2011.07.05. 17:59

Akkor OFF válasz ide:

"a Nagy Nyelvtan Háború, amihez képest bármelyik Fed-Rafa vita délutáni kellemes bájcsevejnek fog tűnni"

hát azért ez erős túlzás ;P

"Rádásul meglehetősen szenvedélyesen képes ezen témában megnyilvánulni (tököm tudja miért...)"

Ennek oka egyszerű: mint ahogy egy orvos, jogász, fizikus stb. is szereti a szakkifejezéseket pontosítani, ha megteheti, úgy én is szeretem néha tisztázni, hogy a helyesírás tudományos értelemben nem része a nyelvtannak. Konkrétan a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Egyébként megnéztem a wikit: Sztem nem mond nekem ellent, nem említi, hogy a helyesírás része lenne a nyelvtannak, sőt.
"Helyesírás:
A helyesírás egy nyelv írott változatának szabályozását szolgáló norma.
A helyesírás, mivel normatív (preskriptív, előíró) jellegű, bár szorosan a nyelvtudományra épül, szigorúan véve nem része annak (lásd még nyelvművelés). A tudományról való mai fogalmaink szerint a nyelvtudomány is csak deskriptív jellegű lehet, azaz nem tűzhet ki mást feladatként, mint hogy leírja a nyelv jellegét, működését, szabályszerűségeit, változásait – bárminemű minősítés vagy előírás nélkül."

"Nyelvtan: A nyelvtan (latinul grammatica), vagy más néven általános nyelvészet, a nyelvészet egyik ága; egy nyelv elemeivel, szerkezetével, törvényszerűségeivel foglalkozó tudomány. Megkülönböztetünk normatív, valamint leíró nyelvtant. Míg a normatív nyelvtan a nyelv helyesnek vélt alkalmazásának szabályait állapítja meg, addig a leíró nyelvtan a nyelvi jelenségek feltérképezésével foglalkozik anélkül, hogy megállapítaná, mi számít helyes vagy helytelen nyelvhasználatnak."

angol szócikkben:
"In linguistics, grammar is the set of structural rules that govern the composition of clauses, phrases, and words in any given natural language. The term refers also to the study of such rules, and this field includes morphology, syntax, and phonology, often complemented by phonetics, semantics, and pragmatics. Linguists do not normally use the term to refer to orthographical rules, although usage books and style guides that call themselves grammars may also refer to spelling and punctuation."

Egy Nádasdy-cikk a nyelvtanról:

http://seas3.elte.hu/delg/public...

31.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 22:29

• A komment válasz erre: 30.
  • brewer
  • 2011.05.08. 22:27

Huhh!!! :))

30.
  • brewer
  • 2011.05.08. 22:27

Bejött a papírforma, grat Alekosznak! :)))

29.
  • brewer
  • 2011.05.08. 22:24

Mindjárt vége... izgulok, basszus :)))

28.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 21:59

Alek vezet, juhéé!
Na akkor most kell még nyomni egy-két SMS-t, mert beleerősítenek a légpisztolyék

27.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 21:53

• A komment válasz erre: 26.
  • brewer
  • 2011.05.08. 21:45

Nagyon tolják Jerzy-t tudom, hogy szoros legyen, de ha csak az eddigi bejátszásokból kéne dönteni, akkor is Alekre tolnám

26.
  • brewer
  • 2011.05.08. 21:45

• A komment válasz erre: 25.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 21:43

Tartok tőle, h nem fognak képet mutatni.

25.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 21:43

Én eddig 4et, de ha megmutatják az arcképeket, nyomok még ha kell

24.
  • brewer
  • 2011.05.08. 21:40

• A komment válasz erre: 23.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 21:38

Én is toltam 1 db szimpátia sms-t, csak úgy jelzésképpen :))

23.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 21:38

Éva kiesése óta nyomom az SMS-t, nem nyerhet a gyagyás Tódi!!
Alekosz a nyerő MINDÉÉG minden körülmények között!!

22.
  • brewer
  • 2011.05.08. 21:23

• A komment válasz erre: 21.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 20:40

Akkor hajrá Alek!!!! Most már Rafainért is! :)

21.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 20:40

Rafain: Szted a százalékos álarcok között kik vannak?? Valaki elég stabilan vezet, félek Jerzy az.

20.
  • brewer
  • 2011.05.08. 18:45

• A komment válasz erre: 18.
  • Rafain
  • 2011.05.08. 16:22

Nagyon jó :D :D

19.
  • Elessar
  • 2011.05.08. 17:11

• A komment válasz erre: 18.
  • Rafain

JÓ :DDD

18.
  • Rafain

Könyörögve kérek mindenkit, hogy nézzétek meg ezt a videót, mert én behaltam rajta: http://www.youtube.com/watch?v=R...

17.
  • brewer
  • 2011.05.08. 15:01

• A komment válasz erre: 16.
  • Rafain
  • 2011.05.08. 14:02

Én megvárom a részeredményeket, aztán eldöntöm, h kellek-e én is Jerzy legyőzéséhez ;) :)

16.
  • Rafain
  • 2011.05.08. 14:02

• A komment válasz erre: 15.
  • brewer
  • 2011.05.08. 13:33

A 200-as kategóriába semmiképp, de azért küldöm ahogy tudom:)

15.
  • brewer
  • 2011.05.08. 13:33

• A komment válasz erre: 14.
  • Rafain
  • 2011.05.08. 13:06

Azért remélem, h ez utóbbi nem te voltál ;) :)

Gondolom egyébként, h ezért nyomják Jerzyt, nem lenne az rtl-nek túl szerencsés, egy 60%-os versenyző, sok pénzt akarnak ma ők látni, így igyekeznek Jerzyből ellenfelet csinálni.

A Velveten lesz liveblogging a fináléról, kíváncsi vagyok, h mit hoznak majd össze :)

14.
  • Rafain
  • 2011.05.08. 13:06

• A komment válasz erre: 13.
  • brewer
  • 2011.05.08. 09:23

Semmi. Aleknak kell nyernie, a fanatikusai 40-50 SMS-t küldenek rá, de van aki 200-t is küldött:) És nincsenek kevesen.

13.
  • brewer
  • 2011.05.08. 09:23

Egész héten félelmetesen nyomták Jerzyt, kíváncsi leszek, h mi lesz ebből.

12.
  • Elessar
  • 2011.05.05. 13:01

• A komment válasz erre: 11.
  • brewer
  • 2011.05.05. 07:31

A Béci-Gig szavazótábor nemigen fog költeni Jerzy-re, ebben biztos vok. Inkább az Anikó, Jerzy, LAci féle tábortól tartok, meg a semlegesektől. Mert ők mindig úgy gondolkodnak, hogy nyerje a legesetlenebb, a leginkább megérdemlő, a legszegényebb, stb,stb...
Ráadásul az utóbbi hetekben olyan lejáratókampány folyik Alek ellen (aki egy kicsit úgy látom be is sokallt a bentiektől), amely miatt lehet, hogy sok ellenszavazat fog érkezni rá. Az idősebb korosztály tuti Jerzy-re tolja, Évát én esélytelennek látom

11.
  • brewer
  • 2011.05.05. 07:31

• A komment válasz erre: 9.
  • Elessar
  • 2011.05.04. 22:09

A legnagyobb gondot szerintem az Alek-ellenes szavazók fogják jelenteni, és ők most mind Jerzyre fognak tenni. És így a műsor végére van belőlük jópár.

10.
  • Rafain
  • 2011.05.04. 22:59

• A komment válasz erre: 9.
  • Elessar

Reálisan Jerzy és Éva küzd a 2. helyért, Alek pedig simán megnyeri. Persze nem lenne Való Világ, ha nem lenne valamilyen csavar.

9.
  • Elessar

A semleges nézők mind Jerzyre fogják nyomni, ezért iszonytató nehéz lesz megnyerni

8.
  • Rafain
  • 2011.05.04. 21:54

Nem az RTL számít! Ők csak az összevágásokkal tudnak manipulálni, nameg a média, úgy ahogy van! De a nézői akarat dönt, az SMS-ek száma.

7.
  • Elessar
  • 2011.05.04. 21:48

• A komment válasz erre: 3.
  • Rafain
  • 2011.05.03. 18:03

Itt vagyok, ragyogok, Alekoszra szavazok!
Igazából meglepne, ha Alek nyerné. Az utóbbi hetekben bent és kinnt is lejáratókampányt folyt ellene, nagyon Jerzyt akarja az RTL

6.
  • Rafain
  • 2011.05.04. 12:52

Kár, hogy nem az a 3 ember maradt a végére, akik először bementek. Alek, Oli, Éva lett volna nálam a sorrend. Szerinted ki fontosabb Alek számára, Éva vagy Oli?

5.
  • Rafain
  • 2011.05.04. 12:49

• A komment válasz erre: 4.
  • brewer
  • 2011.05.04. 09:40

Igazából ha nem csalnak, akkor papírforma alapján minimum 50 százaléka lesz Aleknak a fináléban, míg a másik ötvenen megosztozik Éva és Jerzy. Jerzy-t ma is olvastam az újságban, hogy milyen gyerekkora volt, milyen anyukája stb...Érdekes, hogy pont a finálé előtt kell ilyeneket írni. Mocsok egy világban élünk az biztos, a médiától hányni kell. Attól kapok még rendszeresen kiütést, hogy rengeteg csajnak sérti az önérzetét, hogy nem nyert még lány, ezért Évára fognak szavazni a fináléban, holott eddig Alek rajongók voltak. Úgy gondolják, hogy tökmindegy ki nyeri Éva és Alek közül. Hol lenne már tökmindegy könyörgöm. Az Alek drukkerek benyomták a fináléig Évát, ha ezek után meg is nyeri a csaj, akkor tiszta ideg leszek. Azért nyomni kell Alekra keményen, nem lehet tudni mit machinál majd az RTL. Lehet, hogy Alek annyira elhúz szavazatilag, hogy a döntőben szándékosan sokkal szorosabb állást mutatnak. Nagyon tudnak szemétkedni az biztos.

4.
  • brewer
  • 2011.05.04. 09:40

• A komment válasz erre: 3.
  • Rafain

Mondjuk nálam az a szerencsés helyzet állt elő, h három olyan ember van a döntőben, akitől egyiktől sem sajnálom. Azok, akiket nem kedveltem, kiestek mind. De azért elsődlegesen Aleknek szurkolok, márcsak Oli miatt is ;) :)

Egyébként nagyon el kezdték nyomni Jerzyt, bízom benne, h csak azért, mert ő áll legrosszabbul szavazatilag. Azt figyeltem, h mindig arra erősítenek rá egy kicsit, aki nem áll annyira jól, h szoros legyen az eredmény. Kivéve, ha meg akarnak szabadulni valakitől ;) :)

3.
  • Rafain

Na, hol vannak az Alek rajongók? Elessar, jowaldner, aktivizáljátok magatokat és az ismeretségi körötöket, mert most kell szavazni! 1799 Alekosz

2.
  • brewer
  • 2011.05.02. 21:54

Csatlakozom :)

1.
  • Rafain
  • 2011.05.02. 21:26

Hajrá Alek!:D

Legutóbbi postok

2017. 01. 26. 13:49

14 évvel ezelőtt

olvass tovább
2016. 06. 27. 11:46

Ki mer ma női győztest...

Körülbelül tavaly Wimbledonig a képlet rettenetese...

olvass tovább
2015. 01. 29. 05:24

Ausztrál Open elődöntő...

olvass tovább
2014. 11. 14. 13:59

Nyerni csak pontosan, ...

olvass tovább
2014. 11. 11. 19:18

Puska kellett volna...

olvass tovább

And the winner is...

+