Fórum

Vamos Rafa!

vissza a témákhoz

Csak szeretni!

Nadal

2377.
  • Replica
  • 2012.06.11. 18:46

Rafael Nadal

11 Grand Slam

7 Roland Garros
2 Wimbledon
1 US Open
1 Australian Open

50 tornagyőzelem
21 Masters 1000
1 Olimpiai aranyérem egyéniben

2376.
  • verestimi
  • 2012.03.05. 08:57

• A komment válasz erre: 2375.
  • Pici
  • 2012.03.03. 23:56

Köszönöm!!!!

2375.
  • Pici
  • 2012.03.03. 23:56

• A komment válasz erre: 2374.
  • verestimi
  • 2012.02.28. 12:54

Nos mivel Nadal nem fog játszani az első fordulóban, valószínűleg 24.-én játszik a kettőből, ha egyáltalán játszik az általad említett időszakban.

2374.
  • verestimi
  • 2012.02.28. 12:54

Sziasztok! Tudna valaki segíteni hogy az április barcelonai tornán első vagy második (23.-án vagy 24.-én) játszik a Nadal? Köszi!

2373.
  • Rafain
  • 2011.10.12. 22:53

• A komment válasz erre: 2372.
  • iCreator
  • 2011.10.12. 21:35

Hát te tényleg egy prosztó vagy hallod e?:D Nem arról van szó, hogy megteheted-e, hanem arról, hogy bizonyos etikettel ütközik az amikor provokáció céljából lépsz be valahova, nem azért, hogy elmondd a véleményed. Óriási különbség van két eset között. Ez a te bizonyítványod.

2372.
  • iCreator
  • 2011.10.12. 21:35

Látod Rafain, megint idejöttem hívatlanul egy mondat erejéig, mert megtehetem.

2371.
  • Replica
  • 2011.06.05. 19:24

Rafael Nadal

10 Grand Slam

6 Roland Garros (5X Federer)
2 Wimbledon (1X Federer)
1 US Open
1 Australian Open (1X Federer)

1 Olimpiai egyéni aranyérem

2370.
  • csomayjuli
  • 2010.10.26. 17:43

• A komment válasz erre: 2369.
  • iCreator
  • 2010.10.21. 02:04

Unatkozol?
Nem találsz magadnak játszótársat?

2369.
  • iCreator
  • 2010.10.21. 02:04

Fed-nek ilyen volt egy átlagos év.

2368.
  • Replica
  • 2010.09.14. 03:58

9 Grand Slam trófea!

1 Australian Open
5 Roland Garros
2 Wimbledon
1 US Open

Karrier Grand Slam!
Zsinórban három GS győzelem egy naptári évben!
Zsinórban három GS győzelem három felületű talajon!
Salakos, füves és keménypáylás GS tornagyőzelem egy évben!

Mindezt 24 évesen!

Rafa az új császár!

2367.
  • Replica
  • 2010.09.14. 03:58

9 Grand Slam trófea!

1 Australian Open
5 Roland Garros
2 Wimbledon
1 US Open

Karrier Grand Slam!
Zsinórban három GS győzelem egy naptári évben!
Zsinórban három GS győzelem három felületű talajon!
Salakos, füves és keménypáylás GS tornagyőzelem egy évben!

Mindezt 24 évesen!

Rafa az új császár!

2392.
  • nadalfan19
  • 2010.08.11. 09:43

én most léptem be ide és nagyon jo az oldal grat hozzá remélem nadal végre megnyeri a us opent :)

2391.
  • csomayjuli
  • 2010.08.11. 08:02

Mekkorát fordult a világ. Cikkek garmadája ömlengett Rafáról, temette Fedet. Volt ez már így és fordítva is.Ez sosem változik, ha fut a szekér, mindenki tolni akarja, felkapaszkodik rá(én tudtam, megmondtam), ha megáll leugranak vagy legszivesebben árokba löknék.
Rafa új fejezetet nyitott a karrierében. Végérvényesen felnőtt a mi vad, szilaj spanyol "bull"-unk. Tetszik az új, takarékosabb stílusa és jó amit a USO-ról mondott - nem kötelező megnyerni, hanem meg lehet nyerni, nagy különbség.
VAMOS RAFA, indul az újabb sorozat, meg tudod csinálni!!!!!!!

2390.
  • csomayjuli
  • 2010.07.08. 10:43

• A komment válasz erre: 2387.
  • fuzzydunlop
  • 2010.07.07. 15:59

Ami még a tiszteletet illeti, mindenkitől azt várom el, amit én nyújtok.
Lehetne kutakodni, ki mikor mit mondott, mennyire volt bunkó. Nálam nem találtok semmit!( Neked írtam azt, hogy azt hittem több eszed van-bocs!)

2389.
  • csomayjuli
  • 2010.07.08. 10:39

• A komment válasz erre: 2387.
  • fuzzydunlop

Replica nem a barátom!Nagy kár hogy szelektív a memóriád, mert én vagyok az aki több-kevesebb rendszerességgel igyekeztem rábírni őt, hogy hagyjon fel azzal a hasztalan kommentháborúval, amit folytat! A legegyszerűbb rá mutogatni, mert a többiek szentek. Nem furcsa egy kicsit, hogy a Fed-rajongók újra és újra szükségét érzik, hogy olyasmiről győzködjék az ilyen Replica-féléket, ami tény(számok). Magyarázni ,elemezni viszont sokféleképpen lehet a dolgokat, mindenki igyekszik ezt a saját szájíze szerint tenni. De tőlünk mértéktartó Nadalfanoktól nemigen tudsz olyan hsz-t idézni, amelyben újra és újra Rafa nagyságáról győzködünk benneteket. De az tény, hogy Rafa idén egyre jobb, megérdemelten vehette át a világelsőséget. A többik meglátjuk.Most már azt sem lehet mondani, hogy nem vert meg top 10-est, és csak azt tudja legyőzni aki szembekerül vele, szólni kell a többieknek, hogy Rafa várja őket, kapják már össze magukat.Ez nem jelenti azt, hogy ezután már minden csupa happy lesz.Rafa szokta mondani, hogy " meglátjuk mi történik".

2388.
  • Henry
  • 2010.07.07. 18:44

• A komment válasz erre: 2386.
  • fuzzydunlop
  • 2010.07.07. 15:52

Egy szóval nem mondtuk (mi Nadal fanok), hogy a döntőn tövig rágtuk volna izgalmunkban a körmünket (sajnos, mert mi is szeretjük a látványos és izgalmas játszmákat), ám Ti is mindig azt szajkózzátok, hogy mindig az aktuális ellenfelet kell legyőzni. Most is ennyi történt, történetesen Berdych volt az aktuális ellenfél és ennyit tudott akkor és ott (mert nyilván tud Ő ettől sokkal jobban is játszani, mutatta már párszor). Azért mi nagyon örültünk ennek a silány döntőnek is, mert tavaly ilyenkor majdhogy nem "temették" egyesek Rafát. Ettől még nem kell Nadaltól (és tőlünk) elvonni a győzelem érdemét és örömét (mert ezzel azt érte el a kettő Fed szurkoló, hogy egy ilyen döntő után, - amitől még az ifik döntője is izgalmasabb volt, - nem kéne nagy ünneplés Nadalnak, mert nem érdemli meg). Mi sem (kivéve Repli) fanyalgunk, ha Fed gyengébb ellenféllel szemben és/vagy gyengébb játékkal nyer (csak arra tudok gondolni, hogy ismételten Replicát akarták húzni vele).

Pontosan nem tudom, ki (melyik tábor) indította a vitát a tenisz temetéséről (de általában a Fed szurkolók méltatják Nadal játékstílusát, mondván Ő nem játszik "szépen", csupán pörget, de azt eredményesen), ám ez csupán egy vita a sok közül. Más kérdés a mezőny gyalázása, az nekem sem tetszett (ld. fentebb, mindig az aktuális ellenfelet kell legyőzni), a blöffkorszakos viták pedig már csak "hab a tortán".

Azért lásd be, hogy néha elég elfogult vagy Federerrel (és rajongóival) szemben, - amit persze megtehetsz, hisz ez a te blogod, - én viszont továbbra is fenntartom az előző hozzászólásomat, lévén az pedig az én véleményem. Nem fogok én sem visszakeresgélni, ám lehet, hogy alkalomadtán "idézlek".

2387.
  • fuzzydunlop

• A komment válasz erre: 2385.
  • csomayjuli
  • 2010.07.06. 23:54

a tiszteletről Replica barátodnak magyarázz elsősorban.

2386.
  • fuzzydunlop
  • 2010.07.07. 15:52

• A komment válasz erre: 2384.
  • Henry
  • 2010.07.06. 18:53

értem, amit írsz csak nincs igazad. kérlek olvasd vissza az AO döntője után született hozzászólásokat. ne kelljen már legyűjtenem a teniszt temető és a mezőnyt gyalázó 200db kommentet.... ehhez képest a Wimbi döntő után kettő, azaz kettő Fed szurkoló merte megemlíteni, hogy ez nem volt egy nagy döntő. ezen felül: a blog indulásánál felvállaltam, hogy a jelenlegi játékosok közül Fed a kedvencem. ugyanakkor egyetlen olyan sort nem tudsz idézni tőlem, ahol Rafát kritizálom.... miért is tenném?

2385.
  • csomayjuli
  • 2010.07.06. 23:54

Sziasztok Mindenki!
Én második éve időnként igyekeztem felhívni a figyelmet ezekre a dolgokra, mindhiába. Más fórumon is ugyanez a helyzet. Nem hinném, hogy rosszabb ember vagyok, mert számomra nem Roger Federer a TENNISGOD. Az eredményei meghatározóak, de a sport nem arról szól, hogy csak az eredmények szerinti legjobbnak lehet(vagy kell) szurkolni.Büszke vagyok arra, hogy Rafát választottam kedvenc teniszezőmnek, rajta kívül sokakat kedvelek és szurkolok nekik. Nem pazarolok energiát arra, hogy elfogult, rosszindulatú hsz-ekre reagáljak, főleg úgy, hogy abszolut értelmetlen. Mi Rafa-szurkolók összetartozunk, akkor is ha nem írunk minden teniszfórumra, nem bizonygatjuk, hogy akármi is történik "Rafa a legjobb minden körülmények között". A sportoló és az ember nem választható külön, és mindkét szerepben példát kell mutatniuk azoknak, akik a világ legjobbjai. Rengeteg cikk születik a győztesekről, érdemes lenne ezeket összehasonlítani.Csodálatos volt a közönség a Mörri elleni elődöntőn őt támogatva, de óriási respekttel Rafa iránt is. Ezt kellene Fed szurkolóinak megtanulni, a tiszteletet az ellenfél iránt. Nem pedig az eredményeiből kiindulva lenyomni, eltaposni mindenkit.
Rafa térdét tegnap kezelték, ma elrepült Durban-be és szeretne maradni a döntőre is. A kezelés a jövő héten folytatódik.Pihenés, regeneráció, aztán felkészülés a hard-szezonra. Jó pihenést Rafa

2384.
  • Henry
  • 2010.07.06. 18:53

• A komment válasz erre: 2383.
  • fuzzydunlop
  • 2010.07.06. 18:10

Szia Fuzzy!

Valószínűleg igazad van abban, hogy a Fedfanok tisztában vannak azzal a ténnyel, hogy Fed megöregedett és Rafa évei jönnek, DE ez sajnos nem látszik a hozzászólásaikon. Rafa tavaly május óta gödörben volt, de kimászott onnan (hála Istennek) és most ismét a csúcson van (vezeti a ranglistát). A Nadalfanok az egész tavalyi évet végigkínlódták, de itt voltak és normálisan kommenteltek. Nem kell visszanéznem a tavalyi postokhoz, hisz már én is "itt" voltam/vagyok azóta, inkább te nézz vissza, hogy mennyien voltak/voltunk és normálisan kommunikáltunk (most légyszi tekints el Replicától, mert Ő a kivétel: fiatal, forró fejű, nyilván néha szívesen bújik az éter arctalanságába, így "bátor", ám tavaly még Ő sem volt ilyen, mint most. A Fed fanok szeretik heccelni, ő pedig mindig felveszi a kesztyűt). Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy Nadal rosszabb hónapjaiban is itt voltunk, szurkoltunk, normálisan kommenteltünk, míg most légyszi próbáld meg elfogultság nélkül nézni a Fed fanok viselkedését kb. az idei AO után óta. Sajnos azt tapasztaltam, hogy amióta Te is, mint az oldal "gazdája" egyértelműen vállalod, hogy Federer szurkoló vagy (amivel nincs is semmi baj) és néha erősen kritizálod (vagy asszisztálsz hozzá) Nadalt (sorsolását, játékstílusát) a többi Federer szurkoló is felbátorodott és egyre minősíthetetlenebb stílusban kommentelnek, sőt, a legtöbb esetben észre sem veszed, hogy Ők kezdik a "kötekedést", amire persze Replica (és még 1-2 Nadalnak szurkoló, ám hozzá méltatlanul viselkedő egyén) azonnal ugrik. És még Replicát nevezik frusztráltnak.

Azt hiszem ebbe, és az ilyen fajta viselkedésekbe "fáradtak bele" a NADAL szurkolók többsége (persze nem akarok mások nevében nyilatkozni, de azt hiszem troy válasza is ezt tükrözi), én legalábbis igen.

Hirtelen ennyi, és nagyon sajnálom, hogy idáig fajult a helyzet, mert tavaly napi szinten voltunk "fent" az oldalon, sőt ubiszezonban minden más egyébről dumáltunk, hogy elüssük az időt.

Lehet, hogy butaság (vagy érzelgősség) részemről, ám én így látom. Mindenesetre köszönöm, hogy reagáltál hozzászólásomra, mégha nem is értünk ebben egyet.

2383.
  • fuzzydunlop
  • 2010.07.06. 18:10

• A komment válasz erre: 2380.
  • Henry
  • 2010.07.04. 18:07

szia, ez butaság. nézd vissza kérlek a tavalyi döntőket és az idei AO-t. minden egyes meccshez több száz, néha ezer hozzászólás született. ezek nagyobb része a teniszt temeti. arról szól, hogy vége a férfi tenisznek minden halál unalmas és szar. ezt követően minden egyes federer meccset úgy kellett végignézni, hogy néhány Nadal szurkoló, aki éppen Fed aktuális ellenfelét tartja "2. kedvencének" szétbassza az oldalt. persze ha az aktuális kedvenc kikapott, akkor egy hülye looser lett... ehhez képest a vasárnapi döntő alatt egyetlen Fed szurkoló nem volt az oldalon, utána pedig összesen ketten írták le, hogy szerintük ez nem volt egy nagy meccs. biztosan tévednek. DE. Ennél azért meglepőbb, hogy hova tűntek a meccsről a NADAL szurkolók. néha az az érzésem mintha ez az egész csak addig lenne érdekes számukra míg Fedet lehet gyalázni. egy sima wimbledoni döntő Berdych ellen már nem ér annyit...
az oldalon minden federer szurkoló pontosan tudja, hogy Fed megöregedett és Rafa évei jönnek. Ezt mindenki szépen csendben elfogadja. most rajtatok a sor.

2382.
  • troy
  • 2010.07.05. 14:30

• A komment válasz erre: 2380.
  • Henry

Minden szavaddal egyetértek, úgyhogy én is inkább okosabban töltöm az időt, mint hogy itt vitatkozzak pár megkeseredett, Fed-mániába belebolondult egyénnel.

Természetesen Rafának nagyon nagyon örülök, a múlt évben majdnem minden meccsen halálra aggódtuk magunkat és el voltunk keseredve, most meg kb fél éve szinte semmi izgulnivaló nincsen.... Ahogy ő mondta Wimby után: how life is crazy....
És ne feladkezzünk el Toniról, aki egy zseni és egy nagyon nagyon jó ember!!!
Köszi Toni, köszi Rafa!!!!! Pihenjetek, lazítsatok! :D

2381.
  • Replica
  • 2010.07.04. 20:54

8 Grand Slam

1 Australian Open
5 Roland Garros
2 Wimbledon

2380.
  • Henry

Szép volt RAFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hatalmas gratuláció neki, és hála, hogy ilyen szép vasárnap délutánt szerzett nekünk rajongóknak (bár a Murray elleni meccs összességében sokkal jobban tetszett, de nem fanyalgok).

Egyébként úgy látom, hogy a Rafafanok szinte teljesen elhagyták a fórumot (legalábbis nem sok legény és leány van a gáton). Bevallom őszintén nekem is elment a kedvem az egésztől, miután végigolvastam 1-2 nap termését az elmúlt 2 hétben. Én teljes mértékben tisztelem Rogert, nem szoktam kritizálni a teljesítményét, a sorsolását stb., de amit a Fed szurkolók művelnek mostanában az elég szánalomraméltó. Rafa nem tud olyat játszani, tenni vagy mondani, hogy ne kifogásolnák meg (néha már jó előre). És még mi vagyunk a frusztráltak. Igazán megnézhetnék (visszaolvashatnák) a hozzászólásokat, mióta kiesett Fed. Na, erről ennyit. Néha még benézem, hátha változik a helyzet, de nem reménykedem. (Viszont egyre jobban kezdem én is megérteni Replicát - mégha néha túl heves is - és becsülöm a kitartását.)

Üdv mindenkinek és további jó szurkolást!

2379.
  • troy
  • 2010.07.04. 13:33

Na, Rafael. .............................................................................................................................................................................................................................................Vamos.

2378.
  • csomayjuli
  • 2010.07.04. 07:48

Sziasztok, Rafagyőztes szép napot Mindenkinek!
VAMOS RAFAEL!

Csodálatos a reggel, Rafa újra Wimbledon serlegéért játszhat.Egy hete már biztos voltam benne, hogy odaér a döntőbe, de az érzések nem tények. Akkor még úgy tünt , Rafa útja Rogeren keresztül vezethet a címig. Tőle nem féltettem igazán. Azt gondoltam Möri talán gondot jelenthet, de igaza volt Rafának az AO-val kapcsolatban, hogy úgy érezte nüanszokon múlott hogy 2 játszmás hátrányba került, és most annyival jobb, hogy nem lehetett probléma.
Csodálatos, ahogyan közel egy éven keresztül makacsul hitt az elvégzett munkában, a kudarc százféle formában leselkedve sem tudta megtörni a hitét, hogy visszatér minden a rendes kerékvágásba. A team segítségével, beérni látszik az új játékstílus, amit nem csak a térde kényszerített ki, hanem az ellenfelek is. A keményen ütő szervagyárak ellen egyetlen módszer lehet eredményes, stabil adogatójáték, és nyugodt türelmes, de kemény fogadójáték. A türelem nem az évekkel ezelőtti "mindent-visszaadok" formulát jelenti. Az alap a legendás mentális képesség, a kristálytiszta fej, hogy makacsul játssza a saját játékát, ne szegje kedvét a bombaként süvítő szerva és nyerő ütés, várja az alkalmat, hogy játékba kerüljön és felül tudjon kerekedni.
Imádott focicsapata nem kis izgalmak árán, de továbbment.
Rafa már egy lépéssel előrébb jár, a címért száll ma ringbe!
Gyerünk Rafa, megcsinálod!

2377.
  • csomayjuli
  • 2010.07.03. 08:15

Fantasztikus vagy Rafa, lassan kifogyok a jelzőkből!
Elképesztő koncentrációval, szinte hullámvölgy nélkül nagy nyomás alatt nagyon jól teniszezve játszotta le ezt a meccset.Murray nagyon jól fogad, fantasztikusan védekezik és kontrázik. Rafán kívül szerintem senki nem tud ekkora nyomást helyezni az adogatóra. De Rafa tényleg olyan mint a vipera, a legváratlanabb helyzetekben-ből képes elképesztő extrákra.
Köszönjük Rafa hogy vagy , hogy ilyen vagy.
Focista barátaid meríthetnek az elszántságodből, kitartó küzdeni-tudásodból.Megszabtad az irányt, csak követni kell!

2376.
  • Replica
  • 2010.07.02. 19:39

Gyönyörű játékkal jutott a döntőbe! Egy ilyen szinten játszó Murrayt így megverni!

2375.
  • csomayjuli
  • 2010.07.02. 06:17

Sziasztok, Rafagyőztes szép napot Mindenkinek!!
VAMOSS RAFAEL!!

Sikerekben bővelkedő, problémákkal meg-megszakított csodás két év után Rafa ismét belépőt válthat a Tenisz Szentélyének vasárnapi döntőjére!!
Nagyon sajnálom hogy Mörivel már az elődőntőben összekerülnek. Remélem folytatódik a tendencia és túllép mindenkin, aki az elmúlt egy évben gondot okozott neki. Fed, Söd már megvolt, most Mörri jön!!((Aztán jöhet Djoko,Delpo,Davy,Andy ...))
Gyerünk Rafa, képes vagy rá, meg tudod és meg fogod csinálni!!

2374.
  • csomayjuli
  • 2010.06.30. 20:30

Csodálatos volt Rafa, erre csak te vagy képes.
Ezért nem szabad soha feladni.
Ha 5-0 -nál nem akar annyira, ha 5-1 nél hagyja hogy Söd kiszerválja a szettet, nem biztos hogy sikerül megtörnie a svédet.

2373.
  • csomayjuli
  • 2010.06.30. 07:05

Sziasztok,Rafagyőztes szép napot Mindenkinek!!!
VAMOSSS RAFAEL!!!
Nehéz nap vár a kedvencünkre, de azt kell legyőzni aki szembejön, ez nem kívánságműsor.Rafa összeségében jobb teniszező mint Söd, taktikailag többféle dolgot tud előhozni, amivel kifoghatja aszelet a svéd vitorlájából.Jól kell szerválni és türelmesen várni, erre legalább jó volt a két ötszettes szervagyár elleni meccs, hozzászokhatott hogy bombák jönnek a térfelére.Nagyon fontos at eleje, hogy nehogy elbizonytalanodjon, mert lehet csak nüanszokon fog múlni a dolog. Kell ez a cím, hogy hiányérzet nélkül tudja végigcsinálni a kezeléseket, kipihenve új helyzetből vágjon neki a USO-nek. Ehhez pedig ma nyerni kell. A barátai tegnap megcsinálták, most Rafa jön.Képes vagy rá, meg tudod csinálni!!!

2372.
  • csomayjuli
  • 2010.06.29. 22:15

• A komment válasz erre: 2369.
  • troy
  • 2010.06.29. 15:14

Szia !
Sok új cikk van fenn a Vamos Rafa-n!

2371.
  • csomayjuli
  • 2010.06.29. 21:56

• A komment válasz erre: 2370.
  • katalin
  • 2010.06.29. 19:32

Szia!
Az origó Rafa-fórumán fenn vannak a fordítások, gyere bátran.

2370.
  • katalin
  • 2010.06.29. 19:32

Sziasztok, szép napot minden Rafa szerető emberkének. Sajnos én nem beszélek angolul. Pár gondolattal összefoglalnátok a fenti szöveget magyarul. Nagyon megköszönném. Remélem holnap örülhetünk a meccs után és sikerül Söderlinget legyőzni Rafának.Jó szurkolást . Egyébként a büntetést abszolúte igazságtalannak tartom,a bíró szégyellheti magát. Egy jó nagy pofont megérdemelt volna.

2369.
  • troy
  • 2010.06.29. 15:14

A Roger-féle dologra: no comment.

Mekkorát fordult a dolog az előző kommentem óta! Nemhogy haza, hanem jó esély Söd ellen! Ha már így, legyen így, és nem imazsámoly, hanem kardélezés lesz nálam :D

Kérem a Jóistenkét, hogy Rafa még három meccset játszhasson itt, Wimbledonban!!!!!

2368.
  • csomayjuli
  • 2010.06.29. 12:32

Ezt még muszáj volt betennem, egy francia nyelvű interjúból tették be a VB fórumra:
there was only one question - comparing with Nadal never ending injuries - knees, arm - how does Rog do to keep his form.

Rog's reply : If I were with knee injury, I wouldn't tell it, and I wouldn't stop the match coz of it - coz 3 minutes won't change anything. If my style was prone to injuries, maybe I'd change stg. Nadal - it's not new, it's always stg - in Melbourne he left the match coz of injured knee, when he was down 2 sets and when Murray was playing great, so the reason is maybe bigger than the knees...
he said that it's not like in football where someone can punch him and harm his knees and then he would be 6 months out etc - in tennis he said ''nobody touches me'' so he is fully responsible for everything...

2367.
  • csomayjuli
  • 2010.06.29. 11:07

Sziasztok, szép napot Mindenkinek!

Végre egy izgalommentes sima meccs jó játékkal, néha csodás nyerővel.Annyira látszott a meccsen hogy minden rendben van vele, amikor ápolták Matyiőt annyira nyugodt, szinte mosolygós volt az arca.Biztos örült egy másfajta ellenfélnek, lehet Shakirának is. Aranyos volt az interjúban,"nagyon nehéz meccs lesz", mondta és mosolyogva hozzátette "remélem neki szintén".Reméljük a térde rendben lesz, nagyon akarja ezt a trófeát. Azt is olvastam, hogy azt mondta a másodok héten a fű már majdnem olyan mint a salak. A büntetést igazságtalannak érzem, főleg hogy más káromkodásért, a bíró megsértéséért úgy emlékszem kevesebbet kapott. Van egy kis üldözési mániám, de lehet nem véletlen ez az egész, mint ahogy az sem hogy tegnap került Rafa az 1-es pályára.Ha Nole és Lleyton döntő szettet játszik lehet Rafáék nem fejezik be tegnap.Még hármat kell Rafa érdekében Wimbledonban imádkoznod.Rafa megteszi a magáét, mi hozzátesszük a miénket és minden rendben lesz!!!

2366.
  • troy
  • 2010.06.28. 11:30

• A komment válasz erre: 2365.
  • csomayjuli
  • 2010.06.28. 10:31

Szia Juli, úgylátszik, ezen a versenyen az ima segít, úgyhogy ma is sűrűn fogok.

Köszi az interjút, láttam, hogy az o-n betetted a fordítást is, ügyi vagy! :)

Egyébként én az AUSO óta valahogy mindig azon gondolkodom, vajon meddig látjuk még győzni.... A lába sajnos befolyásolja most már tornáról tornára a karrierjét, ezt látnunk kell. Toni annyira szomorú volt a Petz....er meccs közben is....
Nagyon bízom benne, hogy még "few years" azért lesz a dologból, de ha a legrosszabb bekövetkezik, ez sokkal rövidebb idő is lehet.

Mindegy, még ma ott lesz a pályán Wimbledonban, mindenesetre vicces lenne, ha Ferru leverné Södöt, aztán Rafát is....

Rafa említette az interjúban, hogy az USO-ra szeretne koncentrálni, ez is azt mutatja kicsit sztem, hogy nem akar úgy visszavonulni, hogy nincs meg a 4. GS.

Szóval az előbb felvázolt verzióval ki lennék békülve, hadd pihenjen....

2365.
  • csomayjuli
  • 2010.06.28. 10:31

Sziasztok, Rafagyőztes szép napot Mindenkinek!!!!
VAMOSSSS RAFAEL!!!!
A kedvezőtlen előjelek ellenére ma győztesen kell elhagynia a pályát Rafának ahhoz, hog létrejöhessen egy újabb pikáns találkozó, ha Ferru és Söd úgy akarja.A helyzet hasonló mint tavaly a Garroson (Rafa nem 100%-os), Söd brutális formában van, kiváncsi lennék kitart-e a végéig, vagy csak úgy játszik ahogy hagyják.

2364.
  • csomayjuli
  • 2010.06.27. 09:59

• A komment válasz erre: 2363.
  • troy
  • 2010.06.26. 18:58

Szia!
Látod , segített!!!!
Valahogy kikinlódta ezt is(mindegy hogyan ?)!!!
Az interjú némileg magyarázatot ad, a lába a játéka fontos része, és az olyan amilyen, és ő nem tud másképpen játszani.

R Nadal - 26 June
Saturday, 26 June 2010

Q. Was it fair to be warned about coaching? You looked very angry.

RAFAEL NADAL: Sometimes, yes. Not today, in my opinion. But, yes, sometimes in the past Toni talk maybe too much. And when it happened, and the referee or the umpire give me an advice, and if it is continuing, later a warning.

But not today, in my opinion. Yeah, no.

Q. After your incredible clay court season, now 13 sets in one week in Wimbledon, how are you feeling right now emotionally and physically?

RAFAEL NADAL: Emotionally perfect. I fighted a lot last two matches. I think I played very good tennis. But I told before the tournament, the draw gonna be difficult. That's what happen when you play against these player that they have very good serve. So all decide in a few points and everything is very difficult, no?

Physical, I have a little bit problem on the right knee. But, you know, I have one day and a half to get recovered. I happy to be in the fourth round. For me it very good news, having very tough matches and in the end winning. So that's a very positive thing mentally.

Q. Do you think it's taken you longer to settle in because it's been two years since you've been on grass?

RAFAEL NADAL: No.

Q. You were saying something from the baseline to the umpire, shouting at him, gesturing at him. What were you saying to him?

RAFAEL NADAL: I was saying, We gonna talk with the supervisor later.

Q. And did you?

RAFAEL NADAL: Not yet.

Q. Will you?

RAFAEL NADAL: I will, yeah. I will because today for me wasn't ‑‑ Toni wasn't give me any tip. He was only supporting me. When he put me warning, he said positive, you know.

Q. How much are you worried about your knee? Is there a risk you should skip the Davis Cup tie after Wimbledon?

RAFAEL NADAL: Yeah. Well, sure, I am a little bit scared about the knee. But, you know, it happen. I had a treatment after Monte‑Carlo. So I had the problem. I didn't say nothing before, but you know, guys, how is everything. I had the problem against Roddick in the semifinals of Miami.

I don't like to say nothing in that moment because when you lose, always looks like an excuse. But I can say now I had the problem after I played in Monte‑Carlo with a little bit of pain on the knee, on the left knee, because that's what happened there.

After Monte‑Carlo, I didn't play Barcelona because I had to do a treatment, new treatment. You know, I tried to play the clay season perfect because in that moment the right knee was better than the left. But at the same time I know the knees are not hundred percent recovered. But playing on clay and maybe on grass, if is not very long matches, can work well.

But the last treatments I did between Monte‑Carlo and Rome was perfect. I didn't have no one more problem on the left knee. But just I did one time, and I need to do three times.

I didn't have time to do it at the right knee before because I had to play. The clay season was my main goal of the season. After here I gonna do it another time, no? My goals for me is a big disappointment not be in the Davis Cup on France, you know. Some confrontations, if you play at home against some country, maybe you cannot play this one. But playing in France for me is a very special confrontation and a very big motivation for me.

But I talked with the captain, I talked with the president of the Federation a few days ago, and I said, Guys, I never arrive to the US Open with my hundred percent of conditions. I had last year broken abdominal, two years ago playing crazy here. After Olympics, I did arrive very tired. And I really want to try to go there with my best chances, no, to play, to play my hundred percent.

So I need to do this treatment after here. If I play Davis Cup, I don't have enough time to recover and play tournaments, Cincinnati. Everything was perfect for me last few months, and I need to be ready to finish the season well. My goal is try to keep having the chance to be No. 1 for the rest of the season. That's gonna be difficult. But if you are not in hundred percent of condition, is going to be impossible.

Q. Philipp said you were running exactly the same before and after the timeout. He said you could have played another two or three sets. He said it was a clever timeout because it broke his concentration. What do you think about that?

RAFAEL NADAL: No, everything is fair to think what they want. I never call a treatment ‑‑ I never call the physio when I don't have nothing, not one time in my career. If I call the physio today, it was because it was bothering me a lot, the knee, no?

The last day, it starts a little bit, and I didn't call the physio because I can't resist that. But today I needed to take little bit time. I have the quadriceps muscle very tight and I need to relax it a little bit. Maybe with this relaxation, the knee works a little bit better.

That's why I called the physio.

Q. How bad is your knee right now? You said you're scared. What are you scared of?

RAFAEL NADAL: My knee is like this. I don't know how bad is my knee. My knee, I can finish the match. We will see how is going the next day. But, you know, I am here to try my best and to try to keep in the tournament and playing well, no? I am not thinking about scared or retired or something like this. That's not going to happen.

Q. You did say a little while ago you were scared. What does scare you about the knee, maybe long term if not for this moment?

RAFAEL NADAL: No, no, I not scared, because I know what I have on the knee, is not something new, is something from the past. I know what I have to do to recover the knee. I didn't have time to do it before here. But after, I have the new treatment.

With the new treatment, the left knee works perfect. So when I going to do that to the right, hopefully that's going to be the same.

Q. What special treatment?

RAFAEL NADAL: For me I can't explain now, especially in English. Sorry.

Q. Can you finish the tournament? Do you feel physically strong enough you can really mount a challenge and beat Roger if the occasion comes?

RAFAEL NADAL: I play against Mathieu. Roger in the other part of the draw. I am focused on my part. I won a very important match for me today and I am focused on the next match against Mathieu and playing well. But Mathieu going to be very difficult match.

Q. Was there something with your arm as well that the trainer was looking at?

RAFAEL NADAL: Yes. I called the physio because after one serve I felt something here. But I told the physio I don't want to take out the medical treatment. So Petzschner must know that, too.

I didn't want to have the treatment because I feel it a little bit better after the game. I feel something after one serve. I said to the umpire, Please call the trainer for the next changeover. I can finish the game playing well. When I finish the game, I feel it well, so I don't need the trainer.

Q. Even the best players are involved in tough battles early on. Is this because it's very hot and it's hard to break serve? Is there any other reason the best players are having trouble?

RAFAEL NADAL: It's because we are playing in a very difficult tournament. We're playing in a Grand Slam, the fastest Grand Slam of the world.

If you play against players when they have very good serve, is very difficult to break, break the serve of these players. After that, if you have two bad points with your serve, the match will be very difficult.

Q. We know you're a big football fan, looking forward to Spain and Portugal. What do you think about England and Germany tomorrow?

RAFAEL NADAL: Close. Going to be close. Going to be very nice match, I think. Disappointing for the World Cup have these very strong teams at the Round of 16. But that's the sport. We will see what's happen. But I going to be in front of the TV.

Q. With all the ways your game depends on your legs, the power you get from your legs, with all these problems with your knees, does that affect you at all on court? Do you think about it?

RAFAEL NADAL: No. I was perfect mentally for all the year, no? I think that doesn't affect to my mind. Sometimes in the past, yes, when I don't know exactly what happen. I know right now exactly what happen and what I have to do to pull out this pain.

So I gonna do it after this tournament and try my best on this tournament. I definitely going to have a break to change that I hope for a long time.

Q. The player you played today said there are a lot of players coming up here better than they used to be. They give you a good chase at the moment. Is that what you feel? Are the players that challenge you now at the moment, are they better than they used to be?

RAFAEL NADAL: No. Philipp has very good potential, very good serve, very good forehand, very good slice backhand. He served well all the time, and especially in the difficult moments.

So, no, I think the players are playing similar like always. But on grass, especially everything is more difficult.

Q. Can you clarify about how your arm feels now?

RAFAEL NADAL: The arm is perfect. Work perfect. Perfect. Perfect is perfect.

2363.
  • troy
  • 2010.06.26. 18:58

...please.

2362.
  • troy
  • 2010.06.26. 18:52

Rafa! Imádkozok, hátha az segít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Te meg üsss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2361.
  • troy
  • 2010.06.25. 20:33

• A komment válasz erre: 2360.
  • csomayjuli
  • 2010.06.25. 08:34

Én izgultam kicsit, kiakasztó lehet ez a szőnyegbombázás......

remélem, a következő két meccs könnyebb lesz, legalábbis nem jön ki úgy, hogy meglephetik.

(Én most emgyek, nézem, mit művelnek a spanyolok, gondolom, Rafael is ezt teszi :) szóval vamos!!!

2360.
  • csomayjuli
  • 2010.06.25. 08:34

Sziasztok, szép napot!

Szép volt Rafa, azzal együtt, hogy voltak bosszantó és izgalmas pillanatok.
Az öt szett alatt volt két rosszabb gémje.Amúgy jól játszott,a szervája talán kicsit gyengébb volt időnként, de amit a két utolsó szettben letett az biztató.
Ugyanaz az érzésem, mint az RG-n,annyit játszik amennyire szükség van.Itt a két utolsóban kellett a "brutalitás",a saját megnyugtatására. Két momentum volt, ami feldühített, amikor rossz döntést hozott.Az egyik egy lecsapás, amit ha csak áttesz, övé a pont.Ugyanígy egy röpte a hálónál, ami nekem kicsit oktató jellegűnek tűnt és ráfizetett. Az ötödik szettben nem ütött UE-t.
(((Olaszokról levettem a kezem, a japánoknak nagyon szurkoltam, le a kalappal előttük, ők megoldották a ki-ki meccsüket, hollandok meggyőzőek.)))
További szép napot!

2359.
  • troy
  • 2010.06.24. 19:24

Jajaj...................

2358.
  • csomayjuli
  • 2010.06.24. 14:23

• A komment válasz erre: 2357.
  • troy
  • 2010.06.24. 09:29

Itt most mind a kettőnek szorítok, aztán meglátjuk, győzzön a jobb.Nem kellett volna ilyen helyzetbe kerülniük, de Rafa szavaival élve " ilyen a sport".

2357.
  • troy
  • 2010.06.24. 09:29

• A komment válasz erre: 2356.
  • csomayjuli
  • 2010.06.24. 06:08

Még öt meccset adj, uram :D!!!!

VAMOSSSS RAFAEL!!!!

Angolok kicsit megnyugtattak, de mi lesz a németek ellen???? Te ugye, szorítasz a németeknek??? :)

2356.
  • csomayjuli
  • 2010.06.24. 06:08

Sziasztok,Rafagyőztes szép napot!
VAMOSSS RAFAEL!!!
Kiváncsi leszek a Királynő mikor érkezik!

OFF(((Néztem a Mahut- Isner maratont, elképesztő ahogy szerválnak, meg az is ahogy nem tudják egymást hosszabb időre kizökkenteni.)))

2355.
  • csomayjuli
  • 2010.06.23. 08:05

• A komment válasz erre: 2354.
  • troy
  • 2010.06.22. 20:05

Szia!Szép napot!
Grat Korea ügyben!
Rafa sima, izgalommentes, spórolós meccset játszott.(Söd mészárolt, Mörri meggyőző,Verda gödörben,Blaket sajnálom, van meglepi bőven.)

2354.
  • troy
  • 2010.06.22. 20:05

• A komment válasz erre: 2353.
  • fuzzydunlop
  • 2010.06.22. 17:54

Halihó,
1. :D, néha el kell viselned az Igazság Bajnoka Közbelép c. műsoromat, ez a kedvenc műsorszámom ;).
2. Továbbítom neki!

adios :)

2353.
  • fuzzydunlop
  • 2010.06.22. 17:54

• A komment válasz erre: 2352.
  • troy
  • 2010.06.22. 17:44

helló, csak azt akartam mondani, hogy nem utállak:D grat Rafának. üdv.

2352.
  • troy
  • 2010.06.22. 17:44

Well done!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Még 5 meccset, Uram!!!!!!!!!!!!!!!!!

2351.
  • troy
  • 2010.06.22. 15:50

• A komment válasz erre: 2350.
  • agimano
  • 2010.06.22. 15:48

grrrrrrrrrr

irigy vagyok :)

2350.
  • agimano
  • 2010.06.22. 15:48

jó az új tvn nézni a teniszt:)

2349.
  • agimano
  • 2010.06.22. 15:46

nem szeretem, amikor elesik

ne zavarjuk őket, ez jó, kicsit kezd elegem lenni ebből most

2348.
  • troy
  • 2010.06.22. 15:43

azért megér egy szót az outfit is.
jó ez acsónaknyak, ez IS jól áll neki. na de vissza a teniszszakmai mgjegyzésekhez...

2347.
  • troy
  • 2010.06.22. 15:42

• A komment válasz erre: 2346.
  • agimano
  • 2010.06.22. 15:40

hogy ne zavarjuk a Fedeseket :D

2346.
  • agimano
  • 2010.06.22. 15:40

az a labda annyira látszott, hogy kint van

2345.
  • agimano
  • 2010.06.22. 15:38

de miért?:)

2344.
  • troy
  • 2010.06.22. 15:35

• A komment válasz erre: 2343.
  • agimano
  • 2010.06.22. 15:33

jaj, nem kell, csak gondoltam, itt szurkolok.....

2343.
  • agimano

miért kell átjönni ide?

2342.
  • troy

Rafa fehérben zöld háttérrel!

Istenem, add, hogy Rafa legalább 6 meccset játszhasson itt!!! :)

2341.
  • troy
  • 2010.06.22. 11:28

• A komment válasz erre: 2339.
  • Rafain
  • 2010.06.22. 11:26

hehe, akkor a vb-ről :D

2340.
  • troy

• A komment válasz erre: 2338.
  • csomayjuli
  • 2010.06.22. 11:22

jó, jövünk majd drukkolni!!!! :D

2339.
  • Rafain

• A komment válasz erre: 2335.
  • troy
  • 2010.06.22. 11:03

Paraguay dél-amerikai, ők nem voltak EB-n. A többi stimmel :D

2338.
  • csomayjuli
  • 2010.06.22. 11:22

Most mennem kell.
VAMOSSS RAFAEL!

2337.
  • csomayjuli
  • 2010.06.22. 11:17

• A komment válasz erre: 2335.
  • troy

A próféta szóljon belőled!
A nagy csapatok stimmel, én még a németeknek és az olaszoknak is szorítok ellenféltől függően.(Bár az olaszok most kicsit sem tetszenek, olyan érzésem van mintha a 4 évvel ezelőtti sikerből szeretnének megélni.)É-Korea egy külön érzés, az ifjuságomat idézi(pl. hogy szinte senkivel nem érintkeznek).

2336.
  • csomayjuli
  • 2010.06.22. 11:08

Azért kétszer nem akartam!

2335.
  • troy

• A komment válasz erre: 2333.
  • csomayjuli
  • 2010.06.22. 10:58

Persze, mondom, nem bántásból írtam, csak milyen sokat elárulnak rólunk a szavaink, igaz? :)
Remélem, hogy most már Rafának a továbbiakban hullámzástól mentes, "unalmas" karrierje lesz, évi 2 gs, 6-8 masters, és az első háromban tanyázik még vagy 3 évig minimum!!!

2334.
  • troy
  • 2010.06.22. 11:01

• A komment válasz erre: 2332.
  • csomayjuli

A nagy csapatok közül spanyol, angol, portugál csapatnak, a kicsik közül tetszett Chile, É-Korea (az a kapus abban a macinadrágban, tiszta 80-as évek fíling :)!!!!!), Paraguay (ők már az eb-n is szimpik voltak.)

2333.
  • csomayjuli

• A komment válasz erre: 2329.
  • troy
  • 2010.06.22. 10:46

De én már 57 éves vagyok, írhatok ilyeneket, nem? Egyébként milyen érdekes, hogy mennyit változott a világ két hónap alatt. Állandóan arról cikkeztek, lesz-e olyan jó Rafa, mint volt? Most már a karrier GS-t kezdik emlegetni újra, pedig sokan leírták, még a 10-ből is kiejtették.
Egyébként a vb-n kiknek szurkolsz?

2332.
  • csomayjuli

• A komment válasz erre: 2329.
  • troy

De én már 57 éves vagyok, írhatok ilyeneket, nem? Egyébként milyen érdekes, hogy mennyit változott a világ két hónap alatt. Állandóan arról cikkeztek, lesz-e olyan jó Rafa, mint volt? Most már a karrier GS-t kezdik emlegetni újra, pedig sokan leírták, még a 10-ből is kiejtették.
Egyébként a vb-n kiknek szurkolsz?

2331.
  • troy
  • 2010.06.22. 10:54

• A komment válasz erre: 2330.
  • csomayjuli

:D
Igen, nálunk a nappaliban tenisz megy, a konyhában futból, és este ordibálunk ki-be egymásnak, ha "helyzet" van valahol.

2330.
  • csomayjuli

Ez a két hét igazi megpróbáltatás. Wimbledon és a Foci VB együtt elég nagy megpróbáltatás.Az este már nem tudtam, hogy a spanyolokat vagy Nolét nézzem, ide oda kapcsolgattam.

2329.
  • troy

Juli, kicsit megmosolyogta ezt:
"tanulságaiból építkezve, legendás akaratoddal és céltudatos munkáddal"
mintha évnyitón hallgattam volna a dirit általánosban :D
nem bántásból mondom, természetesen BAZI NAGY BAMOSZ Rafaelnek.
Ha nem nyeri Wimbyt, no problemo, a hard szíznben meg csak vigyázni!!!!!!!
Idén még esetle a USO befigyelhetne, ezzel is megdönthetne egy rekordot, ha jó tudom :D

2328.
  • csomayjuli
  • 2010.06.22. 08:39

Sziasztok,Rafagyőztes szép napot!
VAMOSSS RAFAEL!!!
Elkezdődik ma Wimbledon újabb meghódítása Rafa számára!
A tavalyi év vesszőfutásának tanulságaiból építkezve, legendás akaratoddal és céltudatos munkáddal a teniszedet új szintre emelted. Haladj tovább ezen az úton, minden megnyert meccs újabb muníciót ad az elkövetkező küzdelmekhez!
Gyerünk Rafa, meg tudod csinálni, bármit elérhetsz!!!

2327.
  • Rafain
  • 2010.06.18. 13:31

Na. megvan a sorsolás. Az eddigi GS győzelmeinél szerintem még nem volt ilyen nehéz dolga, mivel salakon nem létezik elég erős ág. Ha megnyeri Wimbyt, akkor az "férfimunka" lesz. Vamos!

2326.
  • Replica
  • 2010.06.08. 14:15

• A komment válasz erre: 2325.
  • Doctorpete
  • 2010.06.08. 08:05

Ne légy kishitű, Fedet füvön csak Nadal verheti meg.

2325.
  • Doctorpete
  • 2010.06.08. 08:05

• A komment válasz erre: 2324.
  • Replica
  • 2010.06.08. 00:00

komolyan gondolom, h nem Nadal fog hiányozni arról a döntőről...

2324.
  • Replica
  • 2010.06.08. 00:00

• A komment válasz erre: 2323.
  • Doctorpete
  • 2010.06.07. 23:18

Kösz. Én hittem benne, és annak is örülök, hogy bebizonyosodott, egy egészséges Nadalt senki sem tud megverni a Garroson.

Wimbledonban Nadal vs Fed döntőt várok, a világelső győzelmével.

2323.
  • Doctorpete
  • 2010.06.07. 23:18

• A komment válasz erre: 2320.
  • Replica
  • 2010.06.06. 23:16

Úgy illik, h neked gratuláljak kifejezetten Rafa győzelméhez, nem hittem volna, h ilyen eredményes tavaszt produkál...

De azert arra a 2. wimbis győzelemre ne vegyél mérget, Roddick nem veri meg Fedet sem elő-, sem más döntőben.

Amúgy Fed nincs formában, szóval Nadal ellenfele sztem Murray lesz.

2322.
  • vinc
  • 2010.06.07. 20:36

Ági: dont feed the troll

2321.
  • Elessar
  • 2010.06.07. 20:02

• A komment válasz erre: 2319.
  • Rafain
  • 2010.06.06. 19:48

Roddick győzelemre szavazok akkor! :D

2320.
  • Replica
  • 2010.06.06. 23:16

• A komment válasz erre: 2319.
  • Rafain

Ez at jelentené, hogy Rod elintézte Fedet az elődöntőben.:)

2319.
  • Rafain

• A komment válasz erre: 2318.
  • Replica
  • 2010.06.06. 18:03

Roddick-Nadal döntőt Wimbyben!

2318.
  • Replica
  • 2010.06.06. 18:03

40 tornagyőzelem!
7 GS
5 Garros
1 Wimbledon
1 Australian Open

Újra világelső!!!!

Gyerünk a 2. wimbledoni címért!

2317.
  • csomayjuli
  • 2010.06.06. 08:01

Jó cikkek vannak az Origó Rafa-fórumán, tettszik a "pretty gigantic" kifejezés.

2316.
  • csomayjuli
  • 2010.06.06. 07:58

Sziasztok!Rafagyőztes szép napot Mindenkinek!
VAMOSSS RAFAEL!!!
Eljött végre a nap, amikor Rafának meg kell tennie az utolsó lépést, hogy új lapot nyisson a tenisz történelemkönyvében.Annyira nagyon akarom, hogy újra boldogan hagyja el Párizst!Itt az ideje, hogy újra élete játékát tegye le az imádott vörös salakra.Rafa felkészült, meg tudja csinálni!
A többi a TENNISGOD-on múlik, kiváncsi leszek, Ő hogy dönt!
Jó szurkolást Mindenkinek!!!

2315.
  • Rafain
  • 2010.06.04. 22:33

Vasárnap jön el az igazság pillanata! Rafa pályafutásának egyik legfontosabb meccse. Ha megnyeri óriási dolgok történnek vele és szerintem kihatással lesz az idei év hátralevő részére is. Ha viszont veszít, pont a fordítottja történhet. Nincs mese, mellébeszélés, ezt a meccset mindenképp meg kell nyernie.
Vamos!

2314.
  • Rafain
  • 2010.06.01. 13:57

Én sajnos nem osztom ezt a véleményt, de ettől még behúzhatja az egészet. Rá fogadnék, ha kellene.

2313.
  • lemyke
  • 2010.06.01. 13:35

• A komment válasz erre: 2312.
  • troy
  • 2010.06.01. 13:33

én is nagyon izgulok, főleg, hogy Almagro az utóbbi időben nagyon bejön nekem, szerintem halál jófej srác lehet

2312.
  • troy
  • 2010.06.01. 13:33

• A komment válasz erre: 2310.
  • Replica
  • 2010.06.01. 13:08

Hiába na, amit Roger kiválóan csinál, azt el kell tanulni tőle! :)

remélem, mindkettőtöknek igaza lesz, én egy négyszettessel is megelégednék, de azért izgulok....

2311.
  • lemyke
  • 2010.06.01. 13:22

• A komment válasz erre: 2309.
  • troy
  • 2010.06.01. 12:31

én is osztom a véleményt

2310.
  • Replica
  • 2010.06.01. 13:08

Én is így gondolom, szerintem ma már nem minden meccsbe dobja bele a 100%-ot, mert tudja, hogy kevesebb is elég, max nem lesz mind 6-1 és 6-0, mint 2008-ban. Az látszik, ha kell, akkor tud emelni a játékán, elég keményen. Negro játszmát rabolhat tőle, de megverni nem fogja.

2309.
  • troy
  • 2010.06.01. 12:31

Sziasztok, engem most nem aggaszt rafa játéka, úgy gondolom, kicsit bizonytalan is, de basszus, hány éve is uralja a salakot? Elképesztő, amit eddig is csinált, nem baj, ha kicsit szorongatják, csak ne győzzék le.
Sztem próbálgatja az energy saving-et, és eddig okos sztem. Belluccin is látszott a végefelé, hogy reménye sincs, pedig a második szettben voltak meleg pillanatok... De amikor kellett, Rafa rálépett a gázra.
Alma kemény lehet szintén, mert ő egy kis őrült tud lenni....
Mit gondoltok?

2308.
  • Rafain
  • 2010.05.29. 11:02

Előbbi:)

2306.
  • Rafain
  • 2010.05.22. 15:23

Második rész:http://www.youtube.com/watch?v=KT4SFXELuj0&feature=related

2305.
  • Rafain
  • 2010.05.22. 15:21

2304.
  • Rafain
  • 2010.05.22. 13:34

Hol vagytok többiek?

Kis nosztalgia:http://www.youtube.com/watch?v=rRk80XGohcM&feature=related

2303.
  • csomayjuli
  • 2010.05.20. 08:44

El Mundo Deportivo (Translated with Google, with corrections.)

Quote:
Nadal, at open heart

Ángel Rigueira - 19/05/2010 03:00

Eliminated in the round before quarterfinals of Roland Garros'09, withdrew in Wimbledon by tendinitis in the knees, spent almost a year without lifting a trophy and suddenly the three clay Masters 1000 won consecutively, a feat that was unknown in the world tennis. What a change ...

Winning Monte Carlo, Rome and Madrid exceeds any prediction, I would not have imagined it in my best dreams. I knew I was ready to win from the start of the season and that I'd end up getting a victory. I was calm and everything went perfect by Montecarlo and the start of clay season.

How are you facing Roland Garros?
Very quiet. I have been asked about the tournament since the clay season started, but I only think about Roland Garros when , when it's time to dispute it. First I focused on Monte Carlo, then Rome and then in Madrid, without any thought of Paris. I've never been obsessed with a tournament, not Roland Garros.

After four consecutive titles, the loss to Robin Soderling in the issue of tendinitis in the knees in between. Are you returning to Paris in a spirit of revenge?
No, I do not believe in revenge. You have to play with heart and head, and if you let excitement overcome you, and enthusiasm and heart are stronger than head, then something is wrong. Yes, I lost in 2009 but I had already won four times and never felt that Roland Garros was only mine, my possession. I face it like I have always done, trying to enjoy the challenge, acknowledging its difficulty. Losing at Roland Garros is not a failure, but the normal thing. Only one player can win it and all the best are there. I will do everything possible to win it again, but without being obsessed.

"Nor have a case pending with the Parisian public from Center court?

No. First, the public has no influence on how and where you're going to hit the ball in the game. Let's not forget that I've already won there four times. Yes, they were a tad hard on me durin the match versus Soderling but that's no problem for me.

This year you have put aside the Conde de Godo tournament. Does this mean you have learned to say 'no'?
Saying 'no' is always difficult, but especially when it's the home tournament, people who have been watching you for weeks. Fortunately, you have people you trust by your side to help you value it all, and this time I decided it was best not to play in Barcelona. I very much appreciate the respect and support of people in the club and the tournament at a very hard time for everyone. Of course, for me it is more difficult having to stay at home than go play a tournament.

A few years ago you wanted to play all the tournaments. Have you changed your mind?

I still want to play it all, but life give you lessons and you can't be at all the tournaments. You have to make decisions that you don't like and dislike. Life is like that.

Did the hard time you experienced last summer influence on that decision?
It is the worst I've lived, and so now the goal is not to reach the two-months stop, and if that happens again, may it happen as another more 'accident', not because you go over the limit. It's true there were also personal problems, but losing in Paris and not to play in Wimbledon was very hard for me. They were hard moments to face, I was in the worst conditions physically and mentally.

What do you remember as the worst of those weeks?
Being at home, to be on the couch so long because I had no choice. There were many hours of recovery of the knees, without touching a racket.

In Monte Carlo there were also tears, but of joy.
That's because you remember all that has happened and you feel at your best, moreover in a tournament as special as Monte Carlo. They're instants of maximum excitement. And a moment very important for me. I knew I was playing well, but not in Indian Wells or Miami I ended up winning the tournament even though it had tennis for it. Everything turned out well in Monte Carlo, I had a good week and had to take advantage of
the opportunity.

You were very tense against Ljubicic and Roddick in the semifinals at Indian Wells and Miami. Did the anxiety get the better of you after so long without winning a competition?
I was very nervous, and when there's nerves, there's also a bit of bad luck. They were difficult times, perhaps a little less in Miami against Roddick, but you must overcome them to work everyday.
You must create opportunities to overcome those times in order to get to victory.
If I had not create those chances in Miami, they wouldn't have come Monte Carlo.
I was aware that I could have won those two tournaments, and that allowed me to withstand the pull. Those are positive messages that are seeping in, which is going to help. I knew I was ready to win from the start of the year, that if I continued like that, my chance would come, sooner or later.
So it happened in Monte Carlo. I spent worst moments late last year. Yes, I did semifinals in Shanghai or Paris-Bercy, but only received negative messages, I felt light years ahead of the level needed to fight against other top players.

After Monte Carlo title followed in Rome and Madrid, are already won 15 consecutive games.
When you win it's easier to keep winning, even knowing that anything can happen when you're competing with the best.

Much has been said about you, but Djokovic and Murray seem to be in crisis.
They are great players, and will continue up. But tennis is very complicated, very difficult to stay up there, having to come every week to the semifinals or final is a brutal physical and mental exhaustion, and we all end up paying in some way. I'm fine now, especially mentally, looking forward, and from the top players I'm the one playing well right now. We must maintain this pace.

Del Potro and Davydenko have been low for several months. Illustrious veterans like his friend Moya, Nalbandian and Hewitt have gone under the knife, and they're having a hard time with injuries. What's happening?

That's because the season is very long, from 1 January to 6 December. And for years I've been thinking that elite sport is not healthy.

What is your limit?

I'll play until I feel like playing and while I keep the expectation and have the conditions to win tournaments. You want to suffer to enjoy, not suffer for suffering. I like to suffer to improve myself, to maintain the ambition to be better every day. My personal satisfaction is not to win in Monte Carlo, for example, but I've been able to improve myself, to leave behind a difficult stage. If one day there's not suffering or capacity to overcome suffering that make feel truly complete, that'll be the end. No problem, because life has other things, not just tennis.

Have we seen the best Nadal?
I always want to improve, and 23 years old (turns 24 on June 3) there is room for further progress. I do not know what Nadal has been the best in a tennis court. What I do know is that I have a whole season playing well, and I think the week in Monte Carlo was the most complete in my life.

You changed of racquet, especially the strings. Was it an important factor?
Yes, it has contributed, it was a change quite favorable. The racket releases more, it helps me in the variety of shots, effects. I feel very comfortable with it.

It would cost a lot to do this change because of the meticulous person you are ...
I am not too obsessive or too meticulous, but it's better not change the things that go well. So I tend to be reluctant to major changes. One thing for sure is that, when I change something, I change it for real, I am not among the doubters. I decided to change strings, so I didn't carry any old equipment to Australia, I decided to play with the new racquet no matter if I play good or bad, I adapted my game to it anyways.

Your uncle Toni said you don't serve better because you are right handed. Will you attempt to serve with your right hand?
No, no, never. It's quite logical, because I have more feeling in my right hand. If I throw a stone or a ball, I do it better with the right than the left. But I am left handed for tennis.

We did not know there was an artistic vein in Nadals: You sharing a video with Shakira and your uncle Miguel Angel dancing on television.
My uncle is an artist himself, and the truth is that in dancing he has improved a lot (laughs loudly). And about Shakira clip it was an experience that not everyone can live, and I am very grateful that she thought of me. To know different things, such a different world is important and rewarding.

Was there jokes in the locker room?
The usual. But it was worth, I spent a great time. It was a long shooting, but Shakira was very nice with me, helped me a lot, made me feel at ease.

Are you happy?
Yes, I am.

I ask because I read your statements in an Italian newspaper in which you said "I'm happier than people think."
I do not think I actually said it like that because I feel very fortunate a life. With 23 years I have what I want and more. Tennis speaking I have won more than I could have ever and at family level everything is perfect once the difficult time passed (the separation of his parents). Now we are all fine, and that makes me very happy. I'm happy with what I have, which is a lot at all levels.

Imagine that we are at December 31, 2010. What makes you feel satisfied?
I feel satisfied with having health throughout the year.

Do you listen to your body?
I've always listened, however, it's very difficult to know if you can go further or not during the match, you're focused on tennis, on getting ahead in a match.

Are you still enduring pain?
All elite athletes endure pain, and I am no exception. Yes I learned that there are limits to which it is best not to reach or exceed.

Legutóbbi postok

2017. 01. 26. 13:49

14 évvel ezelőtt

olvass tovább
2016. 06. 27. 11:46

Ki mer ma női győztest...

Körülbelül tavaly Wimbledonig a képlet rettenetese...

olvass tovább
2015. 01. 29. 05:24

Ausztrál Open elődöntő...

olvass tovább
2014. 11. 14. 13:59

Nyerni csak pontosan, ...

olvass tovább
2014. 11. 11. 19:18

Puska kellett volna...

olvass tovább

And the winner is...

+