2012. 06. 30. 03:57

Borult idő

Úgy tűnik, a férfi mezőny tagjai megelégelték, hogy a top 4 évek óta boxzsáknak használja őket a bemelegítéshez az egymás ellen vívott csatákra. Rosol tegnapi teljesítménye a top 4 ellenfeleinek adott egy plusz löketet, hiszen ezek után már bármi megtörténhet.

Tegnap Rosol kiforgatta a helyéről a fél világot. Ma Julien Benneteau többször is mindössze két pontra volt attól, hogy ugyanezt megtegye a másik felével.

Benneteau2 Wimbledon 2012 -

Már a cseh Radek Stepanek is megpróbálta lekopírozni honfitársa mutatványát, vitte is az első szettet Novak Djokovic ellen, aki azonban időben észbe kapott, és négy szettben hazaküldte a harminchárom éves veteránt, a ma Monacot három szettben verő Troickivel fog találkozni.

Aztán jött Julien Benneteau, és nem ijedt meg Roger Federertől. Ehelyett inkább vitte az első szettet. Fed nem szervált jól, nem kevés hiba mellett elfogadhatatlanul kevés nyerőt ütött. Benneteau pedig sziklaszilárdan tartotta az adogatásait, nyerőket ütött, a szett végén brékelt, és máris 6:4.

Federer a második szett elején végre elvette ellenfele adogatását, de még mindig olyan botrányosan szervált, hogy Benneteau rögtön visszajött. A francia fantasztikus nyerőket kezdett el szórni, adogatóként esélyt sem adott Fednek, ütött hét ászt a szettben, és fogadóként is nyerők sorával játszotta le Federert a pályáról. Brékelni azonban többször nem tudott, mert Fed, ha máskor nem is, de bréklabdáknál jól szervált, ebben a szettben hatból ötöt hárított.

Azért látnunk kell, hogy ilyen szituációkban Fed nyerési készsége nem marad el Rafáétól. Benneteau több mint kétszer annyi nyerőt ütött (26/12), és kevesebbet hibázott (8/11), mint Fed, a volt világelső legnagyobb fegyvere, a tenyerese simán alulmaradt Benneteau futtából is kifejezetten erősen megütött tenyeres keresztjeivel szemben, mégis a svájci elvitte a szettet tie breakig, sőt 6:5-nél Benneteau beremegett egy kicsit, felváltva ütött hibát és nyerőt, három szettlabdához is juttatva Rogert.

Federer Wimbledon 2012 -

Mindhiába, mert Federer az egész szettben halovány volt, egész egyszerűen hiányzott az ütéseiből az átütő erő, nem gyorsította meg a labdát rendesen tenyeresből (sem), így Benneteau  mindenre rá tudott kontrázni, hárította a szettlabdákat, majd simán nyerte a rövidítést: 7:6.

A harmadik szettben Federer végre összeszedte magát, összehasonlíthatatlanul jobban adogatott, mint előtte, magához méltó módon gyorsította a labdákat, fogadóként is kezdeményezett, és hamar megnyerte a szettet a visszaeső Benneteau ellen: 6:2.

A negyedik szett egészen káprázatos teniszt hozott. Ketten együtt 35 nyerőt ütöttek, mindössze 11 hiba mellé. Federer magához képest is fenomenálisan adogatott, és a harmadik szetthez hasonlóan az alapvonalcsatákból is, amiket az első két szettben rendre a francia nyert meg, nyerőkkel jött ki. Benneteaunak azonban esze ágában sem volt megadnia magát, adogatóként nem engedte át a kezdeményezést Fednek, fogadóként ugyan nem volt igazán esélye, de mindig ütött egy-egy fogadás nyerőt vagy valamit minden fogadójátékéban, csak hogy jelezze a svájcinak, nem fogja megadni magát, olyan adogatásokat és nyerőket ütött egy kiváló Fednek, hogy Mirka is csak nézett.

Benneteau Wimbledon 2012 -

2:2-nél mégis úgy tűnt vége lehet a franciának. Federer előhúzott a kalapból néhány olyan extrát, amire Benneteaunak nem lehetett válasza, és elhúzott 0-40-re. Az első bréklabdánál azonban elkezdett nyesegetni, borzasztóan passzív volt, Benneteau pedig sólyomként csapott le a rövid labdákra, nyerővel hárított, majd néhány jó szervával megfordította a gémet, és többször nem került bajba. Sőt, 6:5-nél, amikor Fed kissé parázott, mikor a meccsben maradásért szervált, 15-30-nál, majd több egyenlőnél is csupán két pontra volt a győzelemtől, de ugyanúgy, ahogy ő a második szettben, Fed is tie breakre tudta menteni a szettet.

A pályán, a nézőtéren és a tévék előtt is tapintani lehetett a feszültséget. A torna eddigi legfontosabb rövidítése leginkább a tétről, az izgalomról szólt, de így is volt egy-két káprázatos labdamenet, Fednek nem mindig jöttek az elsők, de annyira jó második adogatásokat ütött, hogy Benneteau semmit sem tudott kezdeni velük. Fed kétszer is minibrékelőnybe került, másodszor már 5-4-re is vezett, és csak két jó adogatópont hiányzott neki a szetthez, de a francia mindkétszer rögtön visszajött. Aztán harmadszorra 6-6 után került újra előnybe Fed, és ezt már nem hagyta ki, ötödik szettre mentette a mérkőzést: 7:6.

Federer2 Wimbledon 2012 -

A döntő szettről sok szót nem érdemes ejteni, Benneteau teljesen készen volt, ápolták is a görcsölő lábaival. Ez ráadásul arra sarkallta, hogy minél jobban lerövidítse a pontokat, ezért elkezdett sorozatban szerva-röptézni, ami öngyilkosságnak bizonyult a felpörgő Fed ellen: 6:1

Roger Federer – Julien Benneteau 4:6 6:7 6:2 7:6 6:1

Federer, ha emlékezetem nem csal, nyolcadszor fordított duplaszetthátrányból pályafutása során (megerősítést kérek a fanoktól), bejutott a 4. fordulóba, ahol a Simont három, Verdascot ma némi meglepetésre öt szettben búcsúztató, füvön kifejezetten otthonosan mozgó harmincegy éves veterán, Malisse lesz az ellenfele, aki már egyszer le is győzte Federert. Apró szépséghiba, hogy ezt 1999-ben tette.

A torna elején teljes volt a nyugalom a tenisz képszeletbeli égboltján. Wimbledon 1. napján csak egy bárányfelhő zavart be, Berdych kiesett, de a második napra teljesen kitisztult az ég. Ez csupán vihar előtti csend volt. Másnap már elkezdett némi csendes eső esni, kiesett néhány kiemelt a nőknél, de semmi komoly. Aztán tegnap megjött egy sok éve nem látott nagyságú, tomboló hurrikán, és ma még mindig borult idő fogadta a teniszezőket. Fed és Djoker ugyan továbbment, de a mezőny alsóbb köreiben nem egy meglepetés született.

Az említetteken kívül ott van még az évek óta hullámvölgyben lévő Querrey, aki négy nagyon szoros szettben verte a jóval esélyesebbnek tartott Raonicot, a hallei elődöntője előtt hónapokig negyeddöntőbe sem jutó Youzhny a nyolcadik kiemelt Tipsarevicet győzte le szintén négy szettben.

A lányoknál csak a Babost nagy csatában verő Petrova kiesése jelent meglepetést. Megemlítendő még a remekül játszó Clijsters, aki a tizenkettedik kiemelt, két éve döntős Zvonarevát ejtette ki, igaz Verának volt valami baja a második szettben, nem tudta befejezni a mérkőzést.

Szeretném látni az összes kommentet (125) utolsó 100 hozzászólás

24.
  • Djokey
  • 2012.06.30. 15:04

Közeben Koshlsi veri Rosolt, ez mondjuk várható volt.

• 2012.06.30. 13:45

Ha kicsit fentebb tekintesz akkor meg bőven-bőven Júliának jár az elismerés, de ha jól látom vele már nem találkozunk a jövő héten:)

• 2012.06.30. 12:46

Blöffkirály: Federer, hiszen ő nem is igazán tiszt, nem csinál semmit, a többiek csak kiszolgálják.
Blöffvezér: Roddick, hiszen mégis csak ő a legnagyobb blöffös.
Blöffbástya: Nalbandian és Gonzalez, mert iszonyú erős alapütéseik voltak.
Blöffutárok: Hewitt, Ferrero, mert Hewitt szarráfutotta magát, Ferrero meg salakos, nyilnán akkor futni is tud.
Blöffhuszárok: Safin, Ljubicic
Blöffgyalogok: Philippoussis, Schütler, Robredo, Blake, Baghdatis, Ferrer, Ancic, Youzhny.

31.
  • 2012.06.30. 15:42

Idegesítő, hogy Rosol mai meccsét nem találom a neten, úgy belenéznék.

33.
  • 2012.06.30. 15:48

mai szót tudod értelmezni, kicsi géniusz from Cambridge? :)
Közben maradt valami földöntúli Rosolban, három meccspontot in a row hárított a tie-ban.

34.
  • 2012.06.30. 15:50

Aztán vesztett.
Az első két szettben Lukas 5 darab fogadópontra volt képes. Ez a stat döntött is.
Hú de boldog lehet mindenki abban a negyedben...

• 2012.06.30. 15:52

Kohlsi 35-5 W-UF, azta. Pedig Rosol is 34-17.

37.
  • Levente
  • 2012.06.30. 15:57

• A komment válasz erre: 31.

Volt stream én a végét néztem, semmi különös nem volt.

38.
  • Pici
  • 2012.06.30. 15:59

• A komment válasz erre: 33.

Öhm ja igen hát ugye izé ecet szilvalé pardon.

• 2012.06.30. 16:22

Forrósodik a helyzet Serenáéknál. harmadik szett 4-4.

43.
  • 2012.06.30. 16:25

Sőt Zheng vezet 5-4-re. Ugye nincs tie.

44.
  • 2012.06.30. 16:36

6-6, és elvétve egy-egy fogadópont. Hosszú meccs lehet ebből, ha egyik sem omlik össze.

45.
  • 2012.06.30. 16:42

3 ász és egy ászértékű. 7-7. Nem tudom, hogyan veszíthet ma Serena.

46.
  • 2012.06.30. 16:58

Sehogy. egyre jobban leütötte a pályáról a kínait, aztán egyszer brékelt. Előző három szervagémjét nullára nyerte, de amikor ki lehetett szerválni a meccset, akkor ő is szenvedett, csak a harmadik meccslabdánál sikerült a győzelem.

47.
  • Pici
  • 2012.06.30. 17:14

Elsüó gémet látta vki? Hogy brékelt Rod?

• 2012.06.30. 17:34

Roddick vitte az első szettet 22 perc alatt, és kurva jól játszik eddig.

50.
  • Djokey
  • 2012.06.30. 17:35

a blöffvezért akarom Djoko mellé a döntőbe, és az lenne a szerva és a retörn harca!

51.
  • 2012.06.30. 17:41

• A komment válasz erre: 49.
  • Pici

Nagyon jó a lábmunkája, és fantasztikusan védekezik, főleg magához képest. Szerválni még nem láttam.

52.
  • 2012.06.30. 17:44

Most kevés ez az adogatás. Főleg tőle.

53.
  • 2012.06.30. 18:00

Roddick 24 ütéses labdamenetet nyer meg Ferrer ellen, aki több ászt ütött eddig mint ő? Weird Wimbledon.

54.
  • 2012.06.30. 18:07

• Pici

A második szett nem olyan színvonalas (az elsőt nem láttam) Ferrer alapvonaljátéka béna (!), Roddick pedig néha dadog az adogatásainál.

55.
  • jowaldner
  • 2012.06.30. 18:30

A Digi nem közvetíthet a centerpályáról?

56.
  • katma
  • 2012.06.30. 18:46

Goffin kiesett:-(( A három játszmában 7 ki nem kényszerített hibája volt és 35 nyerője. Még így sem tudott nyerni. Fish iszonyatosan jól adogatott és persze a fontos pontoknál. 17 ászt ütött és egy rakat ász értékűt.

57.
  • katma
  • 2012.06.30. 18:47

• A komment válasz erre: 55.
  • jowaldner

Hozzák a szokásos formájukat:-(( Majd ha vége a női kosármeccsnek folytatják.

58.
  • 2012.06.30. 19:00

• A komment válasz erre: 56.
  • katma

Mivel sorban nagyon jók a statok, szinte mindenkinél, hajlamos vagyok feltételezni, hogy ez a pálya és a játékmód következménye is.

Rosol meccset nézegettem, sajna a Pici második videóját leszedték. A negyedik szettel együtt and Nadal at his best.

59.
  • katma
  • 2012.06.30. 19:14

• A komment válasz erre: 58.

Sok az ász, kevesebb a labdamenet. A kis srác viszont nem sok ászt üt neki meg kell szenvednie az adogatójátékában. Így is kétszer tb-ig eljutott egy nagyon jó Fish ellen.

60.
  • Elessar
  • 2012.06.30. 19:49

Itt vagyok ragyogok emberek! Csak beestem a nap végére. Köszi Pici a cikket, nagyon jókat írsz most már sorozatban!
Roddick pont ebben a pillanatban esett ki :(

61.
  • Elessar
  • 2012.06.30. 19:51

Tsonga behúzta 3ban LAcko ellen, sajnos DelPo meccsét nem láttam, pedig nagyon kíváncsi lettem volna. Eredményből ítélve elég sima volt, most itt az esély számára úgy érzem!

62.
  • Zsóka
  • 2012.06.30. 19:57

Cilic meg mindjárt kiesik 2 szett előnyről. Most lett vége a 4.-nek.

63.
  • jowaldner
  • 2012.06.30. 20:16

• A komment válasz erre: 57.
  • katma

Ja köszi, viszont a Digi Pluson szerencsére mégis csak Wimby-t adták, úgy hogy ott sikerült elcsípnem elejétől a végéig a Tsonga-Lacko meccset, ha Krumpliék megengedik szívesen érnék róla Nektek egy posztot.

Én támogatom az ötletet! :)

A többi fiú pedig írhatna a Goerges-Ivanovic meccsről :) Szigorúan Tenisz-szemszögből :D

66.
  • Elessar
  • 2012.06.30. 20:39

• A komment válasz erre: 65.
  • Zsóka

Murray ilyen szervával nem fog Wimbledont nyerni, az már most látszik. Hihetetlen, hogy nem képesek ezt rendbetenni nála.

67.
  • Levente
  • 2012.06.30. 20:45

• katma

Klassz adatok.

Ez a tenisz, nem az amikor addig pattog a labda egyik oldalról a másikra, míg valamelyik el nem rontja és az nyer, aki kevesebbszer ront, nem pedig az aki több nyerőt üt...

68.
  • 2012.06.30. 20:47

Querray 138 pont a szerváknál, ebből 72 unreturned szerva. Sok. És hány olyan lehet még, amiután döntő fölénybe került.

69.
  • 2012.06.30. 20:49

• A komment válasz erre: 67.
  • Levente

Ha csak ez lenne, uncsi lenne. Nem a nagyoknál, akik általában nagyon jól tudnak fogadni, hanem a rosszabbaknál. Szerva,szerva,szerva,szerva.

70.
  • jowaldner
  • 2012.06.30. 20:54

• Zsóka

Köszi Zsóka, akkor mindenképp írok majd Lukasékról (nem Rosol) egyelőre csak az eredményt, ebből azért már elég sok mindenre lehet majd következtetni, szóval íme: Tsonga-Lacko 6-4, 6-3, 6-3; de cserébe kérem valaki árulja el a Roddick-Ferrer meccs eredményét, mert abból egy k.. pontot nem mutattak.

71.
  • Levente

• A komment válasz erre: 69.

Az igaz, de ha csak tili-toli van az is uncsi.
Nekem jobban bejön, hogy van egy jó ütés abból pont, mint hogy valaki a 10-ik ütésre nem ér oda.
De ez már csak ízlés dolga, amin nem érdemes vitázni:)

• Levente

Egyetértek, a nyerő ütés legyen már nyerő ütés!

74.
  • 2012.06.30. 20:58

• Levente

Én is nagyon élvezem, csak már most látom, mivel egy csomó férfi meccset láttam a Wimbiből, hogy agymenést kapnék, ha mindig ez menne.

75.
  • 2012.06.30. 21:00

Cilic jobb, de balfék. 6-5-nél adogatott a meccsért, de persze elbukta, tök simán. Iődtlen idők óta buktak szervát.

• 2012.06.30. 21:13

10-9 Samnek. Neki elég a szerva is a gémekhez, Cilicnek azért játszania is kell, és Querray brék esetén rögtön vége a meccsnek. Én rá tennék.

Kb 5 óra és a köv fordulóban Murray jön szembe. Andynek akkora mázlija van eddig a tornán, mint ide nagykáta.

79.
  • Levente
  • 2012.06.30. 21:16

• A komment válasz erre: 74.

Igen valószínűleg az a legjobb, hogy GS-k és az 1000s tornák borítása széles skálán mozog, így változatosabb a játék, a győztesek sem mindig ugyanazok és talán a nézőnek, drukkernek is jobb lenne így.

80.
  • jowaldner
  • 2012.06.30. 21:17

• A komment válasz erre: 76.
  • Zsóka

Köszi Zsóka, remélem Pici ír majd róluk, én meg akkor jövök a Lacko poszttal, kicsit gondban vagyok mert nem jegyzeteltem, és most a Cilic meccs alatt kezdek rádöbbeni, hogy tulajdonképpen már semmire sem emlékszem.:)

81.
  • Djokey
  • 2012.06.30. 21:18

• A komment válasz erre: 78.

Mibe hogy igyse ér oda még a döntöbe se, de nekem már az elödöntő is egy kisebb meglepetés lenne.

• Djokey

A játéka abszolút verhető egy jó szervásnak, aki keményen támad. Baghdatis elég béna labdamenetekben, Del Potro és Tsonga nem lesz kíméletes Murray-vel. Ha rajtuk keresztül döntőbe jut(egyáltalán nem biztos, hogy ők lesznek az ellenfelei), akkor már lehet keresnivalója sztem. Mondjuk Federer drukkerként az alsó ágról simán Murray-t szeretném neki döntőbe

84.
  • 2012.06.30. 21:26

• A komment válasz erre: 79.
  • Levente

Sőt örülnék ha nyújtanék egy kicsit a füves szezont. Idén az olimpia miatt tök kóser lesz, az olyan mint egy plusz ezres.

85.
  • Zsóka
  • 2012.06.30. 21:27

• A komment válasz erre: 82.
  • Djokey

Előfordul, hogy nem jön össze semmi. Vagy nem az ő napja.
Én például egy meccsen, amellett hogy egyáltalán nem ment a játék, vágtam magam fejbe és bokán is.

86.
  • 2012.06.30. 21:28

• A komment válasz erre: 83.
  • Elessar

Querray-Ferrer-Kolsi sorhoz mit szólnál Andy számára?

87.
  • Djokey
  • 2012.06.30. 21:35

• A komment válasz erre: 85.
  • Zsóka

Olyat 1X én is csináltam:D szerva után sipcsonton, de jól is esett, onnatól már biztosan tudtam, h az nem az én napom volt:D

88.
  • Elessar
  • 2012.06.30. 21:36

• A komment válasz erre: 86.

Röhögnék, és sztem a Rafa fanok meg vernék a fejüket a falba, ha ennyire legyengülne az ág. De komolyan mondom, hogy sokkal inkább egy Murray, mint egy bomba Tsonga füvön GS döntőben.
Te mit szólnál Nole fanként Murrhoz??

89.
  • 2012.06.30. 21:38

Sam és Marin. Eddig 71 gém van mögöttük a meccsen. Összesen 7 brék. Ez embertelen. Nézni is.

90.
  • Djokey

• Elessar

Murry GS döntöben...Hümmm....hümmm...9-0+ nem volt hazai pálya nyomása sem.
Egy sikerre éhes Djoko/Fed 6-0/6-0/6-4 küldené haza a vereség után brittből skottá avanzsáló Murt!

91.
  • 2012.06.30. 21:40

• A komment válasz erre: 88.
  • Elessar

Ha döntőben van bárki jöhet. Andyt szép lenne megverni Londonban. Mondjuk kétszer annyira izgulna, mint szokott egy normális GS Finalban. Persze egy füves hurkagyurka még jobb. Ferrer pl. Ferrer és a Wimbledoni döntő. :)

• Zsóka

Ne aggódj, nem vagy egyedül én is többször jártam így...

95.
  • Elessar
  • 2012.06.30. 21:46

• A komment válasz erre: 91.

Jó legyen Ferrer :D Mondjuk én alsó ágról Del Potro,nak drukkolok elsősorban, aztán Tsonga, és csak utána a többiek

96.
  • Elessar

• A komment válasz erre: 90.
  • Djokey

Igen, valahogy én se látom magam előtt Murrt győztesen.

• Zsóka

Vajon mennyire befolyásolja Cilicet az elpuskázott lehetőség? 5 óra után valószínűleg eléggé.

100.
  • Elessar

• A komment válasz erre: 92.
  • jowaldner

Igen, most egy pihi jön. Fednek jót is tesz sztem.

• 2012.06.30. 22:18

Na örüljetek kötsög Cilic fanok, k..nagy mázlitok volt, inkább nem mondok semmit, mert tudom hogy a Querrey fanoknak itt kuss a neve.

111.
  • Zsóka
  • 2012.06.30. 22:21

• A komment válasz erre: 109.
  • Elessar

Csütörtökön még érthető volt, mert 1 szett volt hátra, de ma még akár 3 is lehet. Biztos mindenki nagyon boldog.

112.
  • Elessar
  • 2012.06.30. 22:36

• A komment válasz erre: 110.
  • jowaldner

ÉN csak azért drukkoltam Marin-nak, mert sztem benne sokkal több tehetség van, mint amennyit kihozott eddig magából. Neki alapból top10es playa-nak kéne lennie. Sam is ügyes, csak ő nekem szürkébb

114.
  • Pici
  • 2012.06.30. 23:00

Ma nem lesz cikk tőlem, fáradt vagyok, meg kicsit csalódott is Rod miatt, talán holnap Krumpli ír egyet.

115.
  • Pici
  • 2012.06.30. 23:01

Az időjárás-tenisz metaforákból mondjuk nem fogytam ki:)

116.
  • Zsóka

Megértelek... Én már túl vagyok pár csalódáson a héten.

• 2012.07.01. 00:01

Murray a meccsért szervál, 5-1. Ma az egyetlen 2 pontos tippem, ha el nem bacca :)