2012. 10. 03. 01:53

Pekió – kedd

Az világelsőségért folytatott (legújabb) harc ma kezdődött el. Djokovic és Murray is visszafogott, de félreérthetetlen nyilatkozatot tett arra nézve, hogy kit szeretnének látni a világranglista élén. Utóbbinak inkább csak matematikai, mint sem reális esélye van az év végi világelsőségre, de egy jó szezonzárással jövőre ő is jó eséllyel indulhat. Nadal sérült, Federer pihen, így hát Nolenak és Andynek szabad a pálya Pekingben és Tokióban. A japánban Andy a címvédő, míg Novak a kínai fővárosban még sohasem kapott ki, 2009-ben és 2010-ben is megnyerte a tornát.

Pekió – kedd -

Pekingben volt nehezebb dolguk a fiúknak a nyitókörben. A kvalifikációból jött Berrernek sikerült rövidítésben megcsípnie a második szettet Djokovic ellen, a másik két szett viszont simán lett a szerbé. Még nehezebb dolga volt a Metzben bajnok Tsongának, aki remek szerválással, de túl sok hibával kezdte a mérkőzést a gyors pályákon veszélyes Istomin ellen, és végül csak szetthátrányból fordítva, döntő szett tie breakben jutott tovább. A Bankokban friss győztes Gasquet volt az egyetlen, aki sima kettőben ment tovább.

Az év végi sérülés/betegség/teniszitiszjárványnak ezúttal Ferrer esett áldozatul, az első szettben gyomorbántalmak miatt kényszerült feladni a meccsét, míg a múlt héten Kuala Lumpurban döntős Benneteau 33 perc kilátástalanul gyenge játék után a második szettben lépett vissza Seppi ellenében a jobb karjának sérülése miatt. A kiemeltek potyogása már tegnap elkezdődött a negyedik kiemelt Cilic, és a nyolcadik Verdasco is búcsúzott.

Tokióban minden simán ment a nagyobbaknak. Murray 7:6 6:4-re győzött, ami szorosnak tűnhet, ha nem tudjuk, hogy Karlovic volt az ellenfél. Tegnap jutott tovább Berdych és Wawrinka, ma pedig Raonic. Csak az ilyen gyors pályákon amúgy sem jó Almagro nem vette sikeresen az első akadályt.

A lányoknál Pekingben már a 2. kört játszották. Simán győzött Azarenka, Radwanska és Kerber. A múlt heti tokiói torna győztese, Petrova sem tudott megálljt parancsolni a hazai pálya előnyét élvező Linek. A férfiak kedvence, Görges azonban végig agresszívan játszott, a fontos pontoknál koncentrált, és így három végtelenül kiélezett szettben búcsúztatta a szörnyen szerváló Stosurt. A Szöulban diadalmaskodó Wozniacki sem volt messze a kieséstől 6:7 0:3-ról kellett visszajönnie a nemrég Kantonban győztes Hsieh ellen, a harmadik szettben azért kiosztott egy bagelt csak a miheztartás végett. Már korábban kiesett Kvitova és Errani; utóbbi feladni kényszerült a meccsét.

Holnap (ahogy az órát elnézem, inkább ma) lesz Djokovic, Murray, Sharapova, Radwanska, Jankovic és persze Görges:).