Fuzzy Dunlop

2010. 01. 28. 08:12

Serena Williams - Justine Henin álomdöntő az AuszOpenen

Serena Williams elégtételt vett nővére vereségéért és két nagyon szoros, rövidítésbe torkolló játszmában legyőzte a kínai Na Li-t.

kinaiember -

Nem győzzük ismételni: Szávay Ágnes két meccslabdáig jutott Li ellen (ami természetesen nem azt jelenti, hogy ha megcsinálja valamelyiket ő is elődöntőzik), aki úgy megizzasztotta a világelsőt, hogy erősen kérdéses Serena mihez kezdett volna, ha döntő játszmába torkollik a mérkőzés. Nem így történt, mert Serena annak ellenére, hogy 5:4-es vezetésnél nem tudta kiszerválni a meccset annak ellenére sem, hogy két mérkőzéslabdához jutott a rövidítésben minden egyes pontot iszonyatos koncentrációval játszott meg és két óra két perc alatt bejutott a döntőbe.

Serena Williams -

Valószínűleg még az öltözőben összefutott következő ellenfelével és a tusolás után azzal szembesülhetett, hogy életében először Justine Heninnel kell megküzdenie egy Slam-döntőben, a visszatérő belga lány ugyanis mindössze egy játékot veszítve, 51 perc alatt lelépte Jie Zhenget.

Justine Henin -

Eddigi összecsapásaik alapján (7:6-ra Serena vezet) bízhatunk benne, hogy végre egy értékelhető női meccset láthatunk az Ausztrál Openen, mert a női torna nagyon messze maradt el a várakozásoktól. És akkor még finoman fogalmaztunk. Valamirevaló teniszt talán három alkalommal láthattunk, pedig rögtön az első mérkőzés, Sarapova és Kirilenko csatája óriási küzdelmet hozott. Nagy meccset játszott Henin és Gyementyjeva, talán még ide sorolható Ivanovic és Dulko találkozója, bár utóbbi inkább csak izgalmas volt, mint színvonalas, de ezzel kifújt.